اخبار

«سرزمین پر از رنگ» در نگارخانه فرهنگسرای نیاوران

«سرزمین پر از رنگ» در نگارخانه فرهنگسرای نیاوران
نمایشگاه نقاشی «سرزمین پر از رنگ» با آثاری از هنرمند افغانستانی «بهرامشاه محمودی» بر پا می‌شود.

به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران در این نمایشگاه که از روز پنجشنبه 7 تیر ماه از ساعت 16 در گالری شماره 1 افتتاح خواهد شد، تعداد 40 اثر با ابعاد مختلف و به سبک  آبستره انتزاعی  به نمایش در خواهد آمد.

این نمایشگاه توسط «سارا باقرزاده» برگزار می‌شود که علاوه بر گردانندگی نمایشگاه،  نقاش، شاعر، سفیر صلح و دوستی نیز است و فعالیت‌هایی هم در زمینه برپایی نمایشگاه‌های هنرهای تجسمی دارد.

 «بهرامشاه محمودی» هنرمند افغانستانی است که از 4 سالگی در ایران بوده است و تاکنون در بیش از 50 نمایشگاه داخلی و خارجی حضور داشته است. این هنرمند هدف از ارائه این آثار در نمایشگاه « سرزمین پر از رنگ» را اینگونه عنوان کرده:  افغانستان کشوری است  که تمام رنگ‌ها را در خود دارد. اما در چند دهه اخیر به اندازه تمام این رنگها، زنان افغانستان شاهد ظلم و ستم بوده‌اند و بنده مجموعه‌ای  از رنگ‌های لباس زنان افغانستان را به تصویر کشیده‌ام و هر تابلو برگرفته از یک رنگ لباس محلی‌ست که بیانگر زیبایی لباس و فرهنگ کشور است و به صورت شگرفی ارائه شده .

نمایشگاه «سرزمین پر از رنگ» از روز شنبه 9 تا پنجشنبه 15  تیر  ماه  از ساعت 10 تا 19 و جمعه از ساعت 14 در نگارخانه شماره یک فرهنگسرای نیاوران میزبان علاقمندان است.

شایان ذکر است این نمایشگاه روز جمعه 8 تیر تعطیل است.

 

۶ تیر ۱۴۰۳ ۰۸:۳۷
روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران |