هنرهای نمایشی

نمایش هنری است گسترده، برگرفته از تاریخ،داستانها ،رویدادهای اجتماعی ،آداب و رسوم ، اعتقادات باورهای مردم و...

از آنجائیکه کشور کهن ایران از فرهنگی غنی برخوردار میباشد، هنر نمایش میتواند یکی از گرانبهاترین و تاثیر گذارترین هنرها باشد.که از گنجینه پربار فرهنگ و هنر این سرزمین تغذیه میشود.

این هنر نیز مانند دیگر هنرها نیازمند توجه و فراهم نمودن زمینه هایی است برای رشد و بالندگی و نیز شکوفا نمودن استعدادهای هنرمندان آن.

از این رو واحد نمایش بنیاد آفرینشهای هنری نیاوران یکی از فعالترین واحدها در اجرای نمایش های کودک و بزرگسال میباشد که در کنار اجراهای ثابت خود اجرای سه دوره تئاتر تک نفره،سه دوره جشنواره نمایشنامهخوانی،برگزاری یک دوره نمایشنامهخوانی موضوعی، برگزاری مراسم تعزیه در ایام محرم و صفر،اجرای پرفورمنس،اجراهای حرکات موزون مخصوص بانوان را داشته است. از شاخص ترین  نمایش های اجرا شده در فرهنگسرای نیاوران میتوان به :خشکسالی و دروغ، برمان، چشمهایم برای تو، همه پسران من و ...  و درحوزه  نمایش کودک و نوجوان میتوان به نمایشهای جنگل و جینگل، جزیره لانگولیو، جک و لوبیای سحر آمیز، حسنی وعمو رادش و..اشاره نمود

مراحل اجرای نمایش بزرگسال و کودک در فرهنگسرای نیاوران

- دریافت متنهای ارسالی و ثبت آنها

- خواندن وبررسی متنها جهت ارزیابی  واجرا بر اساس سیاستهای فرهنگسرای نیاوران.

- برگزاری جلسهای با کارگردان پس از قبول متن و اختصاص زمان بازبینی با هماهنگی واحد برنامه ریزی.

-  درصورت تائید و یا ضرورت اصلاحات و پس از 5 جلسه تمرین، بازبینی نهایی با حضور مرکز هنرهای نمایشی و شورای نظارت و ارزشیابی انجام میشود .

-  زمانبندی و هماهنگی تاریخ اجرا با کارگردان  و رزرو سالن .

Fn-cth@farhang.gov.ir

شماره تماس مستقیم واحد نمایش :22295817