اخبار

مشاور وزیر فرهنگ: مصمم به تغییر رویکرد حمایتی صندوق هنر و توانمند سازی هنرمندان هستیم/ قاب هنر رونمایی شد

مشاور وزیر فرهنگ: مصمم به تغییر رویکرد حمایتی صندوق هنر و توانمند سازی هنرمندان هستیم/ قاب هنر رونمایی شد
مشاور وزیر فرهنگ و مدیر عامل صندوق اعتباری هنر با تاکید براینکه مصمم هستیم تا صندوق اعتباری هنر را از رویکرد حمایتی به سمت توانمند سازی ببریم ، گفت: تلاش ما رونق کسب و کارهای فرهنگی و هنری و کمک به رشد و توسعه اقتصاد هنر است.
به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی صندوق اعتباری هنر، سید مجید پور احمدی روز یکشنبه ۱۷ دی ماه ۱۴۰۲ در حاشیه رونمایی از ویژند (قاب هنر) که در محل فرهنگسرای نیاوران برگزار شد با تسلیت ایام شهادت حاج قاسم سلیمانی و همچنین واقعه دردناک شهید و مجروح شدن تعدادی از هموطنان زائر حاضر در مراسم گرامیداشت سالروز شهادت سردار دل ها، گفت: امروز شاهد رونمایی یکی از پروژه های حوزه اقتصاد هنر صندوق اعتباری هنر هستیم که این مهم نشان می دهد، حاصل تلاش و فعالیت های زیر مجموعه های صندوق هنر به بار نشسته است.
وی ضمن قدردانی و تشکر از حضور همه هنرمندان و  پیشکسوتان عرصه های مختلف فرهنگی و هنری در این مراسم، اظهار داشت: به حول و قوه الهی در راستای سیاست توانمند سازی هنرمندان و توجه به کسب و کارهای فرهنگ و هنر توانسته ایم پروژه ها و برنامه های مختلفی را طی یکی دوسال گذشته طراحی و تا حد زیادی به نتیجه برسانیم.
رئیس هیئت مدیره صندوق اعتباری هنر تاکید کرد: تلاش ما در صندوق اعتباری هنر این است از رویکرد حمایتی به سمت توانمند سازی حرکت کنیم در این راستا شرکت های مختلفی ذیل این صندوق فعالیت می کنند که یکی از آنها شرکت پروانه است.

 پوراحمدی ادامه داد: شرکت پروانه در حال حاضر پروژه های متنوعی را طراحی کرده است که انشالله در آینده در بخش آثار هنری و توجه به هنرمندان حوزه  تجسمی برنامه های مختلفی را به اجرا خواهد گذاشت که امروز شاهد به بار نشستن یکی از این پروژه ها در قاب هنر هستیم.

مشاور وزیر فرهنگ و مدیر عامل صندوق اعتباری هنر با تشریح جزئیاتی از پروژه ویژند(قاب هنر)، گفت: این پروژه در راستای توجه به آثارهنری هنرمندان میان رده در قالب طرح (قاب هنر) و  ارائه هدایای هنری فاخر با شناسنامه به ارگان ها و مجموعه های علاقه مند به داشتن آثار هنری شناسنامه دار، طراحی شده است.

 رئیس هیئت مدیره صندوق اعتباری هنر در عین حال تصریح کرد: انتظار داریم در آینده نزدیک شرکت پروانه به شرکتی موثر و مرجع  در این زمینه تبدیل شود و بتواند هنرمندانی که عضو صندوق هنر هستند را مورد حمایت قرار دهد.

پور احمدی با بیان اینکه در حال حاضر حدود ۴۰ نفر از هنرمندان این پروژه را شروع کرده و با آن همکاری می کنند، ابراز امیدواری کرد: تا انتهای سال آینده، تعداد آنها به حداقل ۵۰۰ نفر برسد.
به گفته وی، این پروژه با همکاری هنرمندان حوزه تجسمی فعال در بخش نقاشیخط فعال شده است افزود: یکی از اهداف ما توجه به هنرمندان میان رده و رشد استعداد جوانان هنرمند ذیل این شرکت است.

 مدیر عامل صندوق اعتباری هنر همچنین ابراز امیدواری کرد: حرکتی که توسط صندوق آغاز شده است، امید را در دل همه هنرمندان این بخش و فعالان آن را فراهم کند.

رئیس هیئت مدیره صندوق اعتباری هنر در ادامه هدف و اساس این کار و راه اندازی اینگونه پروژه ها را در واقع ایجاد و زمینه سازی برای رشد هنرمندان و فراهم نمودن رونق اقتصاد هنر برای این قشر دانست که هنرمندان به تدریج بازار خود را برای فروش و عرصه آثار خود بدست آورند.
پوراحمدی با اشاره به اینکه در حال حاضر باخبر هستیم که تقاضاهای فراوانی برای تهیه و خرید آثار جذب شده است، پیش بینی کرد تا پایان سال جاری هنرمندان با توجه به تقاضاهای موجود حدود پنج هزار اثر را تولید کنند و همین‌طور کار تولید آثار هنری با سفارش و درخواست هایی  که می رسد ادامه دار شود.
مدیر عامل صندوق اعتباری هنر همچنین ابراز امیدواری کرد با سفارشی که به هنرمندان می شود رفته رفته کسب و کارهای آنها نیز رونق بگیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه این برنامه و انجام اینگونه پروژه ها و طرح ها کاملا  تحت حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و لطف و عنایت وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی که همواره از مجموعه صندوق اعتباری هنر حمایت های ویژه کرده و حمایت های ایشان باعث شده که ما در مجموعه صندوق هنر بتوانیم با فراغ بال ادامه مسیر داده و شاهد رشد و رونق فعالیت ها و ارائه انواع خدمات به هنرمندان و اصحاب فرهنگ، هنر، رسانه و فعالان قرآن و عترت در سراسر کشور باشیم؛ به نوبه خود از وی مزید تشکر و قدردانی می نمایم.

 در ادامه این مراسم محمدعلی کاروان معاون سرمایه گذاری و اقتصادهنر و رضا صالحی مدیرعامل شرکت توسعه اقتصاد هنر آتیه نیز با ایراد سخنانی به تشریح پروژه ویژند( قاب هنر) پرداختند.

برش کیک ویژه رونمایی از نمایشگاه و آغاز به کار ویژند( قاب هنر) با حضور هنرمندان نامدار و برجسته کشور از برنامه های جانبی این مراسم بود.
در ادامه نیز مدیر عامل صندوق اعتباری هنر به همراه شماری از مسئولان صندوق و هنرمندان حاضر از بخش های مختلف آثار به نمایش گذاشته شده در این گالری دیدن کردند.
در این نمایشگاه که ۳۲ اثر از هنرمندان به نمایش گذاشته شده است تا پایان دی ماه سال جاری در محل گالری شماره ۲ فرهنگسرای نیاوران همه روزه پذیرای علاقه مندان، دوستداران هنر و بازدید کنندگان در این مجموعه است.
۱۷ دی ۱۴۰۲ ۱۹:۱۹