اخبار

نقاشی‌های «رها محسنی کرمانشاهی» در فرهنگسرای نیاوران

نقاشی‌های «رها محسنی کرمانشاهی»  در فرهنگسرای نیاوران
نمایشگاه نقاشی‌های «رها محسنی» با عنوان «رها در زاگرس»، با کیوریتوری «رضا رازقندی» از 8 تا ۱۵ دی‌ماه در نگارخانه اصلی برپا‌ می‌شود.

به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران، در این نمایشگاه که از روز جمعه هشتم دی ماه شروع می‌شود تعداد  41 اثر از نقاشی‌های این هنرمند با ابعاد متفاوت که بزرگترین آن ۵۱۰ در ۱۵۰ سانتیمتر است، به نمایش گذاشته می‌شود.

«رضا راقندی» کیوریتور  و استیمنت این نمایشگاه نیز توسط «مجید ملانوروزی» نوشته شده است،

این هنرمند درباره عنوان نمایشگاهش (رها در زاگرس) می‌گوید: من در زاگرس متولد و بزرگ شده‌ام و در ۱۲ سال اخیر روی نقاشی از این محیط وسیع (بخشی از زاگرس) از آذربایجان تا شیراز که شامل هفت استان است  متمرکز شده‌ام و طی سفر به این مناطق در فصل‌های مختلف،  تنها توانسته‌ام گوشه‌ای از زیبایی‌های این مکان بی‌مانند را به تصویر بکشم.

رها محسنی کرمانشاهی متولد سال 1339 در کرمانشاه است و علاوه بر هنر نقاشی تاکنون شش جلد از مجموعه آثار خود و همچنین یک جلد کتاب آموزش رنگ روغن را نیز به چاپ رسانده است.

کسب دیپلم افتخار در هنرهای تجسمی تبریز، نقاش برگزیده و برنده قلم موی طلائی در سومین نمایشگاه دو سالانه موزه هنرهای معاصر  نیز از دیگر موفقیت‌های این هنرمند است.

همچنین این هنرمند برگزاری بیش از 70 نمایشگاه انفرادی و جمعی در شهرهای مختلف از جمله کرمانشاه، تهران، تبریز، اصفهان و ...  کشورهایی چون  استرالیا، امارات متحده عربی، کویت را در کارنامه هنری خود دارد.

نمایشگاه «رها در زاگرس» از هشتم تا پانزدهم دی ماه در نگارخانه اصلی فرهنگسرای نیاوران روزهای هفته از ساعت 10 تا 19 و  جمعه از ساعت 14 تا 19 میزبان علاقه‌مندان است.

 

 

۴ دی ۱۴۰۲ ۱۰:۵۱
روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران |