اخبار

دومین دوره هفته فیلم کوتاه دفاع مقدس پایان یافت

دومین دوره هفته فیلم کوتاه دفاع مقدس پایان یافت
دومین دوره هفته فیلم کوتاه دفاع مقدس با حضور جمعی از اساتید سینمای ایران و علاقمندان این عرصه به کار خود پایان داد.

 

 

به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران به نقل از بنیاد فرهنگی روایت فتح ، دومین دوره هفته فیلم کوتاه دفاع مقدس گرامیداشت شهید مصطفی صدرزاده که به همت انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح و با همکاری فرهنگسرای نیاوران به مناسبت هفته دفاع مقدس برگزار شد، با حضور در شهرک سینمایی دفاع مقدس به کار خود پایان داد.

در روز نخست این رویداد فرهنگی که در فرهنگسرای نیاوران برگزار شد فیلم های کوتاه تولیدشده توسط انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح رونمایی و اکران شد.

فیلم کوتاه "آمبولانس" به کارگردانی حسین محروقی و تهیه کنندگی علی شجاعی فر و فیلم کوتاه "بشقاب پرنده" به کارگردانی زهرا یزدان پناه و تهیه کنندگی سعید نجاتی از جمله آثاری بودند که در روز نخست این برنامه با حضور عوامل و دست اندرکاران تولید این آثار رونمایی شدند.

فیلم نامه فیلم کوتاه "بشقاب پرنده" در هفدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت حائز رتبه نخست شده بود که شرایط ساخت آن برای کارگردان اثر در بنیاد فرهنگی روایت فتح فراهم گردید.

در بخشی از برنامه نخستین روز این رویداد نیز هادی مقدم دوست فیلمنامه نویس سینمای ایران ،در کارگاه انتقال تجربه با موضوع فیلمنامه نویسی در حوزه ساخت  فیلم کوتاه به بیان تجارب خود در این حوزه برای مخاطبین و علاقمندان پرداخت.

موقعیت دراماتیک،شخصیت و تاثیرگذاری اثر، از محورهایی بود که هادی مقدم دوست در کارگاه انتقال تجربه درخصوص آن ها به ایراد سخنرانی پرداخت و پس از آن نیزجلسه با پرسش و پاسخ حاضرین پایان یافت.

درروز دوم این رویداد فیلم های "پیام محمد" به کارگردانی جوادی فام و تهیه کنندگی حسن وارسته و فیلم کوتاه "راعون" به کارگردانی مسعود دهنوی و تهیه کنندگی رستم پور با حضور عوامل فیلم رونمایی و اکران شد.

ابوالفضل همراه کارگردان،نویسنده و بازیگر سینماتئاتر و تلویزیون کشور نیز در این برنامه در خصوص بازیگری در سینمای انقلاب و دفاع مقدس به بیان انتقال تجربه پرداخت.

در روز پایانی این برنامه نیز که همراه با اردوی تفریحی شهرک سینمایی دفاع مقدس بود جمعی از دانشجویان و فیلمسازان و فعالان تولید فیلم کوتاه از اماکن و لوکیشن های تاریخی این شهرک بازدید کردند.

فیلم کوتاه "هانه" به کارگردانی میثم ملکی پور و تهیه کنندگی حسن وارسته و فیلم کوتاه "مثل مصطفی" به کارگردانی ابوالفضل همراه و تهیه کنندگی علی شجاعی فرد نیز آثاری بودند که در روزپایانی این رویداد رونمایی و اکران شدند.

فیلم کوتاه "مثل مصطفی" اثری اقتباسی از کتاب "اسم تو مصطفی است" می باشد که توسط انتشارات بنیاد فرهنگی روایت فتح براساس خاطرات شهید مصطفی صدرزاده از شهدای مدافع حرم منتشر شده است.

در پایان سومین و آخرین روز این رویداد سینمایی بهروز افخمی نویسنده و کارگردان برجسته سینمای ایران نیز در کارگاه انتقال تجربه به بیان تجارب آخرین ساخته سینمایی خود برای مخاطبین پرداخت و در انتها نیز پرسش و پاسخ علاقمندان این عرصه پایان بخش این رویداد سه روزه بود.

دومین دوره هفته فیلم کوتاه به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس به همت انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح و با همکاری فرهنگسرای نیاوران 3تا5 مهرماه برگزار گردید.

 

 

۸ مهر ۱۴۰۲ ۱۱:۲۳
روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران |