اخبار

نمایشگاه «خال و خط شکسته» استاد سیدعلی فخاری افتتاح شد.

نمایشگاه «خال و خط شکسته» استاد سیدعلی فخاری افتتاح شد.
افتتاحیه این نمایشگاه با حضور جمعی از اساتید و هنرمندان برجسته شورای عالی انجمن خوشنویسان ایران و انجمن خوشنویسان قزوین و اساتید بنامی چون یداله کابلی، ملک‎زاده، موسوی، پیله‎ چی، عقیلی، نیرومند، حسین زاده، حمیدی و جمع زیادی از علاقه مندان هنر خوشنویسی در فرهنگسرای نیاوران برگزار شد.

 

 

به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران، در این نمایشگاه 80 اثر خوشنویسی شکسته نستعلیق به نمایش گذاشته شده است که اکثر آثار از کاغذهای قدیمی، زرافشان منقوش به طلا و تذهیب با طلا و تعدادی از آثار هم بر روی کاغذهای آهار مهره و کاغذهای ابرو باد دست ساز با رنگ گیاهی می‌باشد.

استاد سیدعلی فخاری؛ توجه به خط نستعلیق را شرطی مهم برای پیشبرد و پیشرفت خط شکسته میداند و هنوز مشغول تمرین و ممارست در عرصه فضاهای تازه در خط شکسته است.

او خود در این باره میگوید: اگر توفیقی در این راه بدست آورده است، آن را حاصل شناخت نسبی در حیطه هنرهای تجسمی میداند که به نقش ترکیبها و کاربرد رنگ، خط و سطح توجه داشته است. هرچند که در عرصه هنر خوشنویسی بویژه در خط نستعلیق برای کار و فعالیت هنرمندان این رشته عرصهای بسیار گسترده است و برای دریافت نسبتهای جدید و تناسبات تازه در ترکیب و تلفیق کلمات و حروف در یک تابلو و خلق آثار قابل ملاحظه، جای کار بسیار مانده است.

این نمایشگاه تا 29 مرداد ماه و در روزهای عادی از ساعت 10 تا 19 و روزهای تعطیل از ساعت 14 تا 19 در گالری شماره 1 فرهنگسرای نیاوران میزبان علاقمندان است.


۲۱ اَمرداد ۱۴۰۲ ۱۳:۲۹
روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران |