اخبار

نمایشگاه «خال و خط شکسته» با نمایش آثار خوشنویسی استاد سیدعلی فخاری در فرهنگسرای نیاوران برگزار می شود.

نمایشگاه «خال و خط شکسته» با نمایش آثار خوشنویسی استاد سیدعلی فخاری در فرهنگسرای نیاوران برگزار می شود.
افتتاحیه این نمایشگاه در روز جمعه 20 مرداد ماه در گالری 1 فرهنگسرای نیاوران خواهد بود.

 

به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران، در این نمایشگاه 80 اثر خوشنویسی شکسته نستعلیق به نمایش گذاشته شده است که اکثر آثار از کاغذهای قدیمی، زرافشان منقوش به طلا و تذهیب با طلا و تعدادی از آثار هم بر روی کاغذهای آهار مهره و کاغذهای ابرو باد دست ساز با رنگ گیاهی می‌باشد.

آقای سیدعلی فخاری متولد 1343، شهر قزوین میباشد، وی فعالیت هنری خود را سال 1360 آغاز کرده است و از سال 1370 مدرس انجمن خوشنویسان ایران و قزوین در خدمت اساتیدی چون استاد محصص مستشاری و استاد غلامحسین امیرخانی در رشته تخصصی شکسته نستعلیق فعالیت نموده است. وی بیش از 50 نمایشگاه انفرادی در کارنامه کاری خود دارد و داور چندین دوره جشنواره کشوری و بینالمللی بوده است.

هدف این هنرمند از برگزاری چنین نمایشگاهی نشان دادن توانمندی هنر خوشنویسی در عرصه فرهنگ هنر و تأثیر بسزای آن در جامعه کنونی و یادآوری تاریخ و تمدن این هنر در جوامع بینالملل و حتی در ایران میباشد. وی معتقد است جوانان باید بدانند که این هنر ریشه عمیقی در فرهنگ،ادبیات و عرفان ما دارد، همچنین تأثیرگذاری آن به جهت حفظ ارزشها است و آنها باید به هنر اصیل خودمان همچنان پایبند باشند.

نمایشگاه تا 29 مرداد ماه و در روزهای عادی از ساعت 10 تا 19 و روزهای تعطیل از ساعت 14 تا 19 در گالری شماره 1 فرهنگسرای نیاوران میزبان علاقمندان است.

۱۶ اَمرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۸