اخبار

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی: رویداد ملی «دا» الگوی اندیشیدن در حوزه هنر را یاد می‌دهد

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی: رویداد ملی «دا» الگوی اندیشیدن در حوزه هنر را یاد می‌دهد
حجت الاسلام عبدالحسین خسروپناه گفت: طرح«دا» ایده فلسفه برای نوجوانان و جوانان است که آنها را به اندیشیدن هدایت می‌کند.

 

 

به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران به نقل از خبرنگار مهر، حجت الاسلام عبدالحسین خسروپناه در حاشیه برگزاری دومین رویداد ملی «دا» با بیان اینکه این اتفاق؛ ایده فلسفه برای جوانان است، اظهار کرد: دخترانی که در این رویداد شرکت کردند در حال تحصیل هستند. در این رویداد ذهن را نسبت به یک سوال درگیر می‌کنند و پرسش را نیز در کوتاه‌ترین زمان به ایده تبدیل کرده و تا مرحله اجرا می‌رسانند.

وی با بیان اینکه رویداد ملی «دا»، الگوی اندیشیدن در حوزه هنر را یاد می‌دهد، گفت: این الگو می‌تواند در سایر رشته‌ها همچون روانشناسی، جامعه‌شناسی، علوم‌پایه، اجتماعی و مهندسی با موضوعات مرتبط، اجرا شود.

دبیر شورای انقلاب فرهنگی ادامه داد: سخت‌ترین بخش کار دختران در رویداد «دا»، به نمایش قرار دادن ایده است که با تسلط هرچه بیشتر بر آن موفق خواهند شد.

خسروپناه در ادامه به اقدام شورای انقلاب فرهنگی در حوزه فعالیت فرهنگی ویژه دختران این سرزمین اشاره کرد و افزود: ستاد تعلیم و تربیت و خانواده و زنان در حوزه نوجوانان و جوانان در حال فعالیت هستند و در این بین به دخترانی که به مرحله بلوغ وارد می‌شوند و ذهنشان سرشار از پرسش‌های مختلف و ایده است، توجه ویژه‌ای می‌شود.

وی بر اخذ کمک از ایده‌های دختران سرزمین ایران در راستای پیشرفت کشور تاکید کرد.

گفتنی است، دومین رویداد ملی ارزش‌آفرینی دختران ایران «دا» از ۱۴ تیرماه سال جاری آغاز شد و در حال حاضر واقع در فرهنگسرای نیاوران در حال برگزاری است.

  

۱۸ تیر ۱۴۰۲ ۰۸:۰۷
روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران |