اخبار

مدیرکل مرکز هنرهای تجسمی در بازديد از نمایشگاه «نور هدی نور حسین(ع) است و بس:

مدیرکل مرکز هنرهای تجسمی در بازدید از نمایشگاه «نور هدی نور حسین(ع) است و بس:
اتصال انسان به نور و آسمان، راه نجات بشریت است.

 

 

عبدالرضا سهرابی، مدیرکل مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در فرهنگسرای نیاوران از نمایشگاه نقاشی عبدالحمید قدیریان با موضوع «نور هدی نور حسین(ع) است و بس» دیدن کرد.

به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران، در این بازدید که روز سه شنبه 27دی ماه سال 1401 صورت گرفت،  عبدالرضا سهرابی ضمن اشاره به آشنایی از گذشته با استاد قدیریان، آثار به نمایش درآمده در این نمایشگاه را بسیار فاخر و  متفاوت از دیگر آثار او دانست.

مدیرکل هنرهای تجسمی خلاقیت و استفاده از تکنیک‌های نور در این نمایشگاه را بی‌نظیر توصیف کرد و با اشاره به آیه 35 سوره نور که خداوند همه اهل بیت را نور واحد می‌داند،گفت: شاخصه اصلی و مشترک همه آثار اتصال انسان به نور است که راه نجات بشریت نیز اتصال به نور و آسمان است و این وظیفه همه مدیران است که از این هنرمندان بویژه هنرمندانی که پای تعهدات دینی و انقلابیشان ایستاده‌اند، حمایت کنیم تا محتوی این آثار در جامعه جاری و موضوع اصلی مشکل بشریت امروز که جدایی از اتصال به نور آسمانی است حل شود و شاهد تاثیر آن در جامعه باشیم.

این مدیر هنری علاقه‌مند کردن بیشتر مردم و بویژه دانشجویان برای بازدید از این قبیل برنامه‌ها را وظیفه اصلی همه مدیران هنری عنوان کرد و رسانه‌ای کردن و اطلاع رسانی بیشتر و دقیق‌تر،ساخت مستندهایی با حضور هنرمندان، برپایی این نمایشگاه‌‌ها در نگارخانه‌های مرکز شهر را  ابزار مفیدی در این راه دانست.

در پایان این بازدید عبدالرضا سهرابی با تاکید بر بکارگیری تمام تلاش برای حمایت از کلیه آثار هنری بویژه آثار تولید شده در راستای معارف خاندان عصمت و اهل بیت (ع)، به بحث خرید آثار هنری توسط دستگاه‌ها و نهادها اشاره کرد و گفت: در سال آینده شاهد اتفاقات خوبی در سیاستگذاریهای دولت در بحث خرید آثار خواهیم بود. چرا که یکی از اصلی‌ترین سیاستهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بویژه مرکز هنرهای تجسمی حمایت از هنرمند و کمک به جریان  اقتصاد هنر  است و در این مسیر تا حد امکان برای تخصیص 2 درصد از بودجه نهادها برای خرید آثار هنری، تلاش خواهیم کرد.

ابوالفضل همراه رئیس فرهنگسرای نیاوران، سید عبدالله حاجی سیدحسن، از هنرمندان رشته نقاشیخط و چند تن از مدیران حوزه هنری،  ایشان را در این بازدید همراهی کردند.

نمایشگاه انفرادی «نور هدی نور حسین (ع) است و بس» از ۱۷ دی تا ۷ بهمن ماه ۱۴۰۱ روزهای عادی از ساعت ۱۰ تا 18 و روزهای تعطیل از ساعت ۱۴ تا ۱۸ در نگارخانه اصلی فرهنگسرای نیاوران میزبان علاقمندان است.

 

۲۸ دی ۱۴۰۱ ۰۷:۴۶
روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران |