اخبار

نمایشگاه آثار نقاشیخط «ترنم قلم» در فرهنگسرای نیاوران به نمایش گذاشته خواهد شد.

نمایشگاه آثار نقاشیخط «ترنم قلم» در فرهنگسرای نیاوران به نمایش گذاشته خواهد شد.
۱۵ اثر نقاشیخط حسین رزاقی از ۳۱ تیر ماه در گالری ۲ فرهنگسرای نیاوران به معرض دید عموم در خواهد آمد.

 

 

به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران، جمعه ۳۱ تیر ماه در گالری شماره ۲ فرهنگسرای نیاوران، ۱۵ اثر نقاشیخط از آثار بهمن رزاقی(حسین) به معرض نمایش در خواهد آمد.

رزاقی در کارنامه هنری خود پروژه های مهم و تاثیر گذاری از جمله کتابت بزرگترین قرآن روی چرم به خط ریحان در ابعاد هر ورق ۱۷۰ در ۱۱۰ سانتیمتر به سفارش مسجد جمکران، کتابت قرآن به خط ثلث در ابعاد ۱۰۰ در ۷۰ سانتیمتر  و کتابت بزرگترین دعای سلامتی حضرت ولیعصر عجل الله تعالی فرجه الشریف روی چرم را دارد.

این هنرمند خوشنویس در نمایشگاه های متعددی همچون نمایشگاه اسماء جلاله در شیکاگو آمریکا، نمایشگاه موزه هنرهای معاصر در قطر، نمایشگاه سازمان تبلیغات اسلامی مشهد، نمایشگاه حرم عبدالعظیم حسنی (ع)، نمایشگاه در موسسه فرهنگی اکو، نمایشگاه "کتاب الله و عترتی" و همچنین برگزاری نمایشگاه در کشورهای فرانسه، ایتالیا، ترکیه، لبنان، قطر، امارات و بحرین نیز، حضور مستمر داشته است.

گفتنی است آثاری از این هنرمند در موزه ملک تهران، موزه عباس شناسی اردبیل و موزه حرم حضرت عباس(ع) در کربلا نگهداری می شود.

علاقه مندان جهت بازدید از این نمایشگاه می توانند در روزهای عادی از ساعت ۱۰ تا ۱۹ و در روزهای تعطیل از ساعت ۱۴ تا ۱۹ به فرهنگسرای نیاوران مراجعه کنند، لازم به ذکر است که این نمایشگاه تا ۷ مرداد ماه ادامه خواهد داشت.

۲۶ تیر ۱۴۰۱ ۱۰:۱۰
روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران |

نظرات بینندگان

جمشیدی
۱۴۰۱/۰۵/۰۷
0
0
0

سلام آثار بسیار جذاب و استادانه ای بود. هم بلحاظ اسلوب خط و هم قدرت اجرا عالی بود. محتواهای معنوی تابلو ها هم فوق العاده بود. در عصری که محتوای آثار بصری بیشتر متمایل به نشر آموزه های باطل و شیطانی شعرای صوفی مسلک است، بازدید از نمایشگاهی با محتوای بر گرفته از ثقلین حقیقتاً جگرمون رو صفا داد. خیلی هم با حوصله در خصوص محتوا و تکنیک های اجرا توضیح می دادن. دست مریزاد برای استاد رزاقی عزیز. به امید افزایش چنین رویدادهایی که هم در حوزه خطاطی ناب باشد و هم در حوزه محتوای ناب. ��������������


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید