اخبار

همزیستی میان انسان و طبیعت، رویایی که به نقاشی تبدیل شد!

همزیستی میان انسان و طبیعت، رویایی که به نقاشی تبدیل شد!
نمایشگاه آثار نقاشی مسعود مولایی با موضوع انسان و طبیعت بیجان در فرهنگسرای نیاوران رونمایی خواهد شد.

 

 

به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران، جمعه ۱۰ تیرماه در گالری شماره ۱ فرهنگسرای نیاوران، نمایشگاه آثار نقاشی مسعود مولایی با موضوع انسان و طبیعت بیجان با حدود ۵۰ اثر به معرض نمایش در خواهد آمد.

مولایی متولد اردیبهشت ماه ۱۳۴۳ تهران است. وی از نوجوانی متوجه علاقه‌ی خود به کار های هنری به خصوص نقاشی می شود و بعد از تحصیلات متوسطه در کلاس های آزاد کمال الملک شرکت می کند. پس از اتمام دوره سربازی با معرفی یکی از دوستان به محضر مرتضی کاتوزیان رفته و تحت تعلیم ایشان قرار می گیرد، مولایی معتقد است این سال ها تاثیر بسیار زیادی در شکل گیری نقاشی هایش داشته است. در ابتدای دهه ۷۰ راهی کشور ژاپن شده و ضمن برپایی چندین نمایشگاه بعد از ۵ سال به ایران باز می گردد و آتلیه‌ی نقاشی نور را افتتاح می کند و به آموزش هنرجویان می پردازد.

مسعود مولایی می گوید: دخل و تصرف در طبیعت و خلق ترکیب‌بندی‌های تازه، رویای ناتمام من است. برای تعبیر این رویا باید ترسیم‌گر کسانی می‌بودم که در هماهنگی با طبیعت نفس می‌کشند؛ یعنی مردمان روستایی. این همزیستی میان انسان و طبیعت تنها در رویاهایم باقی نمانده بلکه به آثارم تبدیل شده است. آن‌چه می‌بینید، بیش از آن‌که میراث‌دار طبیعت باشد از احساسی شخصی رنگ گرفته است.

مولایی در نمایشگاه های متعددی همچون، نمایشگاه گروهی آتلیه‌ کارا نگار خانه‌ی سبز، نمایشگاه انفرادی یوکوهاما‌ی ژاپن، نمایشگاه هنر های دستی ملل در ژاپن، نمایشگاه انفرادی در شهر تاچیکاوا ژاپن، نمایشگاه گروهی آتلیه‌ی کارا-کاخ سعد آباد، نمایشگاه انفرادی موسسه‌ی فرهنگی هنری صبا، نمایشگاه اکسپو غرب کشور-ارومیه و نمایشگاه انفرادی گالری شکوه حضور داشته است.

علاقه مندان جهت بازدید از این نمایشگاه می توانند در روزهای عادی از ساعت ۱۰ تا ۱۹ و در روزهای تعطیل از ساعت ۱۴ تا ۱۹ به فرهنگسرای نیاوران مراجعه کنند، لازم به ذکر است که این نمایشگاه تا ۱۷ تیرماه ادامه خواهد داشت.

۵ تیر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۱
روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران |