اخبار

فضای هیبریدی

فضای هیبریدی
فضای هیبریدی نام کتابی است به قلم پیتر زلنر و ترجمه علیرضا سیداحمدیان و حمید خداپناهی که توسط انتشارات نشر هنر و معماری قرن منتشر شده است.

 

 

در پیشگفتار این کتاب آمده است:

«کامپیوتر ظرف مدت کوتاهی به عنوان یکی از پذیرفته‌ ترین ابزار و وسایل در معماری شناخته شد و هم در روند طراحی و هم در روند روزمره ساختمان‌ سازی و شهرسازی به کار آمد. ما همواره آگاه بودیم که ورود کامپیوتر به عرصه معماری نتایج فراگیر و گسترده‌ ای خواهد داشت. گذشته از این‌ ها، انقلاب سال‌ های اخیر در خصوص کامپیوتر صرفا به عنوان یک ابزار مطرح نیست بلکه مربوط می‌شود به نقش آن در شبکه ارتباط از راه دور در سرتاسر جهان.

فضای هیبریدی طیف وسیعی از رویکردها را در اختیار ما قرار می‌ دهد. از معمارانی که تکنیک‌ های کامپیوتری را در روش‌ های کاری خود به شیوه‌ای کارآمدتر و اکتشافی‌ تر منظور می‌ کنند، تا فعالیت‌ هایی که بر اساس این باور شکل گرفته که کامپیوتر تدریجا باعث تغییر ماهیت معماری از حیث روند طراحی و سطوح ساماندهی و تجربه خواهد شد.»

در مقدمه کتاب حاضر در مورد فضای هیبریدی و تکنولوژی‌ های مرتبط با آن صحبت شده است و در بخش بعدی به معرفی استودیو های معروف و مشهور جهان پرداخته است.

۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ۱۱:۲۰
روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران |