اخبار

نمایش سارای در فرهنگسرای نیاوران به روی صحنه می رود.

نمایش سارای در فرهنگسرای نیاوران به روی صحنه می رود.
اجرای حرکات فولکلور آذربایجان (ویژه بانوان)

 

 

به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران، گروه فرهنگی هنری نویان، نمایشی با عنوان «سارای» را ویژه بانوان ۲ و ۳ تیر ماه ساعت ۱۶ در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران به روی صحنه می برد.

اجرای این نمایش که با تکیه بر موسیقی، پرفورمنس و حرکات موزون و فولکلوریک خطه آذربایجان بوده، به نویسندگی و تهیه کنندگی بابک ولی پور و کارگردانی پریسا حاجی حسینی روایت شده است.

سارای به معنای ماه بور یا ماه طلایی، داستان دختری است که در یکی از روستاهای دشت مغان آذربایجان زندگی می کند، او و آیدین عاشق یکدیگر می شوند. آیدین که سردسته چوپانان روستا است، به نام خان چوپان معروف است. عشق این دو جوان زبان زد اهالی روستا است، حتی خود روستاییان هم جز آیدین شخص دیگری را لایق سارای نمی دانند. اما عشق این دو …

از فعالیت های گروه هنری نویان می توان به شرکت در جشنواره های اقوام ایرانی، حضور در فستیوال بین المللی معرفی عید نوروز در سال ۲۰۱۷ در جمهوری آذربایجان و کسب دیپلم افتخار از وزارت فرهنگ این کشور، شرکت در جشنواره بین المللی هنر های نمایشی آیینی منطقه با شرکت ۲۰ کشور در سال ۲۰۱۶ در جمهوری آذربایجان با نمایش آنا لایلاسی (لالایی مادرانه) که موفق به کسب مقام نخست و کسب دیپلم افتخار شد، شرکت در بیش از ۱۰ فستیوال رسمی بین المللی و … اشاره کرد.

ایفا گران در این نمایش عبارتند از: جیران پناهنده، سمانه تبریزیان، پریسا حاجی حسینی، مهسا حاجی حسینی، روژان حاجی حسینی، معصومه حسین پور، سایه شکرزاده، شراره شادفر، معصومه عزیزی، فاطمه عبدالهی، فاطمه غریبی، مهشید فلاح، مونا مصطفی زاده، مهسا مصطفی زاده، سارا نصیری، مینا نورزادی، سارا واحدی، لیلا هادی و گروه مهمان: گروه هنری بورلا.

علاقه مندان میتوانند برای تهیه بلیت به سایت تیوال مراجعه نمایند.

۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ۱۰:۵۰
روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران |