اخبار

برپایی نمایشگاه «هنر انقلاب» و بازدید معاون امور هنری از کارگاه های آموزشی هنرهای تجسمی

برپایی نمایشگاه «هنر انقلاب» و بازدید معاون امور هنری از کارگاه های آموزشی هنرهای تجسمی
معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیرکل مرکز آموزش و توسعه فعالیت های فرهنگی و هنری از کارگاه های آموزشی هنرهای تجسمی به مناسبت گرامیداشت روز هنر انقلاب اسلامی در فرهنگسرای نیاوران بازدید کردند.

 

به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران، محمود سالاری معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به همراه علی اکبر صفی پور مدیرکل مرکز آموزش و توسعه فعالیت های فرهنگی و هنری از کارگاه های آموزشی هنرهای تجسمی که به مناسبت گرامیداشت روز هنر انقلاب اسلامی به مدت دو روز از 19 تا 20 فروردین در فرهنگسرای نیاوران برپا بود، بازدید و با هنرمندان گفتگو کردند.

در حاشیه این بازدید سالاری در جمع هنرمندان، ضمن گرامی داشت آغاز هفته هنر انقلاب اسلامی گفت: بیستم فرودین ماه شهادت بزرگمرد عرصه ی هنر دفاع مقدس، شهید مرتضی آوینی است؛ او که سال ها به تصویرگری از دفاع مقدس پرداخت و خالق روایت های بسیاری از آن روزگار شد و در این راه به فیض شهادت نایل آمد.

معاون امور هنری در ادامه افزود: روزگاری جوانان ما برای آرمان‌ها و ارزش‌های جامعه مقاومت کردند و امروز در دوران جنگ نرم فرصت‌هایی است تا ارزش‌های والای جامعه را با استفاده از ابزارهای هنری به جهانیان نشان دهیم.

وی در پایان ضمن تشکر از برگزارکنندگان و هنرمندان حاضر دراین کارگاه آموزشی، هفته هنر انقلاب اسلامی را فرصت مغتنی برشمرد و به تداوم فعالیت های این‌چنینی با موضوعات هنری در عرصه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس اشاره کرد و اساتید و جوانان علاقه‌مند به هنر که قلب‌شان برای ارزش‌های کشور می‌تپد را راویان گفتمان انقلاب اسلامی در عرصه هنر نامید که خالق نمادهای اثربخش ماندگار هنری هستند و شهید آوینی را طلایه دار این جریان فرهنگی هنری دانست.

گفتنی است کارگاه‌های آموزشی هنرهای تجسمی به مناسبت گرامیداشت روز هنر انقلاب اسلامی به همت فرهنگسرای نیاوران و با همکاری مرکز آموزش و توسعه فعالیت های فرهنگی و هنری و با حضور 12 آموزشگاه معتبر هنری شهر تهران، 14 استاد به همراه بیش از 50 هنرجو در رشته های نقاشی، خوشنویسی، مجسمه سازی و قلم زنی به مدت دو روز برگزار شد.

همچنین علاقمندان برای بازدید از نمایشگاه «هنر انقلاب» به دبیری مسعود شجاعی طباطبایی تا 30 فروردین ماه می توانند در روزهای عادی از ساعت 10 الی  18  و در روزهای تعطیل از ساعت 14 تا 18 به فرهنگسرای نیاوران مراجعه نمایند.

۲۱ فروردین ۱۴۰۱ ۱۷:۳۴