اخبار

فرهنگسراى نیاوران میزبان نمایشگاه عکس حامد کاتوزی خواهد بود .

فرهنگسراى نیاوران میزبان نمایشگاه عکس حامد کاتوزی خواهد بود .
نمایشگاه حامد کاتوزی 28 آبان ماه در گالری شماره 2 با حمایت فرهنگسرای نیاوران برپا خواهد شد.

 

 

به گزارش روابطعمومی فرهنگسرای نیاوران: نمایشگاه با 14 عکس از این هنرمند، برای بازنمایی مفهوم ناظر بر زندگی به صورت عمود و از بالا گرفته شده‌اند. ۶ اثر در اندازه ۶۲ در ۱۱۰ سانتیمتر، ۷ اثر در اندازه ۵۰ در۹۰ سانتیمتر، ۱ اثر به صورت ۳ لت و هر لت در اندازه ۳۰ در ۵۵ سانتیمتر در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.

حامد کاتوزی متولد ۷ آبان ۱۳۶۲، پژوهشگر علوم‌ اعصاب شناختی و فلسفه‌ی ذهن و در حوزه‌ی عکاسی طبیعت برنده‌ی چند جایزه از سازمان میراث‌ فرهنگی و گردشگری می باشد.

وی عکاسی را به طور حرفه‌ای از سال ۱۳۸۲ در حوزه‌ی عکاسی صنعتی و طبیعت آغاز کرده است. این اولین نمایشگاه عکس کاتوزی در تلاقی فلسفه‌ی وجود‌گرایانه و پدیدارشناسانه‌ی هایدگر و تجربیاتش در حوزه‌ی فلسفه‌ی ذن و دائوئیسم برساخته شده است. با این مفهوم کلی که زندگی به مثابه امواج دریا در حال تکرار است و یک سوژه‌ی آگاه و اول ‌شخص انسانی می‌تواند از آن معنایی منحصر به فرد برای خود بسازد و آن را به تجربه‌ی زیسته‌ی خود تبدیل کند.

اما در سال‌های اخیر بیشتر در حوزه‌ی فلسفه (به طور خاص فلسفه‌ی ذهن و فلسفه‌ی پدیدارشناسی) مشغول به پژوهش بوده با فلسفه‌ی هایدگر ارتباط عمیقی پیدا کرده است تا جایی که خود را در حال بازسازی آن فلسفه از منظر عکاسی یافته است.

از آن‌جایی که فلسفه‌ی هایدگر به پیچده‌گی مشهور است، سعی کرده مفهوم دازاین/ هستنده را در این نمایشگاه عکس به تصویر بکشد تا بینندگان این نمایشگاه ارتباط بهتری با این مفهوم در کتاب هستی و زمان برقرار کنند و البته این مفهوم وجود‌گرایانه را به عرصه‌ی تجربه‌ای هنری کشانده است.

این نمایشگاه عکس از 28 آبان تا 6 آذر در گالری شماره 2 فرهنگسرای نیاوران برپاست. علاقمندان میتوانند جهت بازدید از نمایشگاه در روزهای عادی از ساعت ۱۰ تا 18 و در روزهای تعطیل از ساعت ۱۴ تا 18 به فرهنگسرای نیاوران مراجعه کنند.

«رعایت دستورالعملهای بهداشتی ستاد ملی مقابله با کرونا جهت بازدید الزامی است.»

۲۵ آبان ۱۴۰۰ ۰۸:۰۵
روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران |