اخبار

دومین نمایشگاه نقاشیخط عبدالله مقدسی

دومین نمایشگاه نقاشیخط عبدالله مقدسی
فرهنگسراى نیاوران میزبان دومین نمایشگاه نقاشیخط عبدالله مقدسی خواهد بود . نمایشگاه آثار نقاشیخط عبدالله مقدسی 14 آبان ماه در گالری شماره 1 به همت فرهنگسرای نیاوران برپا خواهد شد.

 

 

به گزارش روابطعمومی فرهنگسرای نیاوران: نمایشگاه با 15 اثر نقاشیخط از این هنرمند، با عنوان آیه های مقدس و استفاده از کلام الهی؛  خاصه بسم الله است که در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت. این آثار به لحاظ فرم و فضا و همچنین ابعاد بزرگ و در واقع کاملا آوانگارد، شخصی و بدور از هرگونه نزدیکی به نمونه های رایج در ایران و جهان ارزیابی شده است.

وی متولد مرداد ۱۳۵۶تهران، دانش آموخته هنرستان صدا و سیما در رشته هنرهای تجسمی و دانشجوی کارشناسی و کارشناسی ارشد ارتباط تصویری در دانشکده هنر و معماری آزاد اسلامی و دانشگاه ناصرخسرو، هنرجوی خوشنویسی استادعبدالله فرادی، محمّد کیایی و محمّدرامین ضیاء، تا مقطع ممتاز و سپس در محضر اساتیدی همچون استاد محمّد حیدری و صداقت جبّاری به کسب مهارتهاى متعددى در حوزه هنر پرداختهاست.

هنرمند برگزیده همایش خوشنویسی جهان اسلام در بخش گرایشهای نوین در سال۱۳۷۵.

اگر چه وی آثار خود را فاصله گرفته از خوشنویسی و حتی نقاشی خط می داند ولی آثارش را در سبک نقاشی خط تجریدی و یاabstract calligraphy  ارزیابی میکنند. آثار وی در روسیه امارات و چین بر روی دیوار رفته و مقدمات نمایشگاه هایی در اروپا و بعضی کشورهای عربی و البته با تاخیر آن هم به دلیل درگیری جهان با پاندمی کرونا، در حال فراهم آمدن است.

 نمایشگاه نقاشیخط از 14 تا 22 آبان در گالری شماره 1 فرهنگسرای نیاوران برپاست. علاقمندان میتوانند جهت بازدید از این نمایشگاه در روزهای عادی از ساعت ۱۰ تا 18  و در روزهای تعطیل از ساعت ۱۴ تا 18 به فرهنگسرای نیاوران مراجعه کنند.

«رعایت دستورالعملهای بهداشتی ستاد ملی مقابله با کرونا جهت بازدید الزامی است.»

  

۱۱ آبان ۱۴۰۰ ۰۹:۰۶
روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران |