اخبار

نمایشگاه«مونس جان» مهشیدصابری پور

نمایشگاه«مونس جان» مهشیدصابری پور
فرهنگسراى نیاوران به زودى میزبان نمایشگاه انفرادى آثار نقاشیخط مهشید صابرى پور به نام (مونس جان) خواهد بود . نمایشگاه آثار نقاشیخط مهشید صابری پور 14 آبان ماه در گالری شماره 2 به همت فرهنگسرای نیاوران برپا خواهد شد.

 

 

 

به گزارش روابطعمومی فرهنگسرای نیاوران: نمایشگاه با 30 اثر نقاشیخط از این هنرمند ، در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.

وى متولد بهار ١٣٦٨ تهران ، داراى مدرک کارشناسى حقوق و دو دهه از عمر خود را در جهت کسب مهارتهاى متعددى در حوزه هنر گذراندهاست که شامل طراحى با سیاه قلم، هایپر رئال ،نقاشى با آبرنگ ،اکرلیک، رنگ روغن، طراحى طلا و تایپوگرافى و همکارى با معماران داخلى مىباشد.

 در زمینه زیبایى شناسى و کمپوزسیون و هنرهاى تجسمى زیر نظر استاد على فرامرزى کسب مهارت کرده و با پى بردن به علاقه راسخ خود به نقاشیخط در این حوزه گام نهاده و در این زمینه از تجارب اساتید برجستهاى چون استاد اسماعیل رشوند و استاد غلامحسین الطافى بهرهمند گردیده است.

نمایشگاه مونس جان دنیای پر هیاهوی ذهن مهشید صابریپور است که گاهی آرام است و طناز و گاهی پر از ابهام.... مونس جان نگاه نقاش است به دنیای حروف، کلمات و  رنگها، دنیایی که در نهایت  او را به آرامش می‌رساند و این همان چیزیست که برایش تلاش میکند.

وى بر مبناى انتخاب سبک اینچنین میگوید: نزدیک به ٦ دهه از آغاز جنبش نقاشیخط میگذرد و همچنان این هنر در حال رشد و شکوفایی خود است.از آنجا که در کشور ما هنر خوشنویسی سابقه تاریخی طولانی و محکمی دارد، در هر زمان میتواند نماد اصالت فرهنگی و هنری ما باشد.

سیاه مشق های دوره ی صفویه، تلفیق خطوط ایرانی به خصوص خط ثلث و رنگهای اصیل ایرانی همچون لاجوردی و فیروزه ای در کتیبه ها و مساجد و حتی کمی عقب تر از این دوران، خطوط و نقوش بکار رفته روی سفال های نیشابوری و ری، چنان زیبا و ماهرانه تلفیق شده اند که به خوبی ریشه دار بودن هنر نقاشیخط را به ما گوشزد میکنند.

 امروزه ما با حفظ جنبه ى زیبایی شناختی و تلفیق سبکها و هنرها و مواد مختلف در تلاشیم تا آثاری خلق کنیم که در خور سپاس از گذشتگان و تحسین آیندگان باشد.

وى امیدوار است در این نمایشگاه بتواند پیوندی میان نگاه شما عزیزان و احساس خود ایجاد کند که اگر این امر تحقق یابد، او به خواسته خود رسیده است.

نمایشگاه نقاشیخط از 14 تا 22 آبان در گالری شماره 2 فرهنگسرای نیاوران برپاست. علاقمندان میتوانند جهت بازدید از این نمایشگاه در روزهای عادی از ساعت ۱۰ تا 18  و در روزهای تعطیل از ساعت ۱۴ تا 18 به فرهنگسرای نیاوران مراجعه کنند.

«رعایت دستورالعملهای بهداشتی ستاد ملی مقابله با کرونا جهت بازدید الزامی است.»

۱۱ آبان ۱۴۰۰ ۰۸:۴۷
روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران |