اخبار

رخداد نمایشی از علی اتحاد

«دهلیزهای بی انتهای خاطره»

«دهلیزهای بی انتهای خاطره»
علی اتحاد با رخداد (Event) «دهلیزهای بی انتهای خاطره» پنج شنبه ها از ساعت ۱۴ تا ۱۹ در فضای باز فرهنگسرای نیاوران اجرا دارد.
به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران «دهلیزهای بی انتهای خاطره»، به کارگردانی علی اتحاد که تا کنون 5 اجرا را پشت سر گذاشته است هر پنج شنبه در فضای باز فرهنگسرای نیاوران تا شهریور ماه اجرا خواهد داشت.
این رخداد (Event) به سنت آثار پرفورماتیو دهه‌ی ۱۹۶۰، کاری اجرایی است که عناصر متعدد رسانه‌ ای همچون  ادبیات، موسیقی، نمایش، پرفورمنس آرت، بازی و ..‌. را برای ساخت کلیتی واحد به خدمت می‌گیرد. دهلیزهای بی‌انتهای خاطره از ده معرکه (یا میدان نمایشی مستقل) ساخته شده است.۱۰ قطعه‌ی مجزا که هر یک مستقل از دیگر بخش‌ها اجرا می‌شوند و در عین حال به لحاظ مضمونی با هم مرتبط‌ اند که ۸۰ دقیقه زمان برای تماشای هر ۱۰ بخش کافی است.
کلیت کار  به نفس تاریخ توجه می‌کند و هم بازسازی زیباشناسانه‌ای از سازکار حافظه‌ی انسانی است. معرکه‌های دهگانه‌ی کار باز آفرینی غیر علمی آن چیزی است که درون مغز ما انسان‌ها رخ می‌دهد؛ در خواب و در بیداری. این که چطور خاطرات بلندمدت ما امروزمان را شکل می‌دهد و در عین حال به شکلی همزمان همان خاطرات بر اساس «اقتصاد روانی» امروزمان در لحظه‌ی احیاء باز طراحی می‌شوند و خود را با آن چه امروزمان را می‌سازد سازگار می‌کنند. این چنین است که در «دهلیزهای بی‌انتهای خاطره» صدا و کنش‌های اجزاء مختلف کار بر هم اثر می‌گذارند و هر اجرا فی‌نفسه غیر قابل تکرار است.

عوامل اجرایی این رخداد عبارتند از:

نویسنده، طراح، کارگردان: علی اتحاد

بازیگردان و طراح حرکت: برکه بذری 

بازیگران دهلیزها:

شهریار نیک پیکران،عارفه احمد پور،گیز طاهایی ،حسین رضایی،فاطمه توکلی ،داریوش احمدی،پویا فیاضی ،ملیکا بهجت،مهدیه ابراهیمی ،هامون هوشیار  ،برکه بذری

وکال آرتیست: 

نسیم شجاعی

اجراگران:

امین شفیعی،سیاوش سعدالدینی،سوگند انتظاری ،دنیا شجاع الدینی،غزل منعمی،هدیه بختیاری،حدیث لک 

بازیگران خردسال: 

آنیتا زارع ،برسام نوری اسکویی

علاقمندان جهت دیدن اجرای "دهلیزهای بی انتهای خاطره" می توانند با رعایت تمامی دستورالعمل های بهداشتی در روزهای پنج شنبه تا شهریورماه 1400 از ساعت 14 الی  19  به فرهنگسرای نیاوران مراجعه نمایند.

جهت تهیه بلیط به سایت تیوال مراجعه کنید.

 

۳۱ خرداد ۱۴۰۰ ۱۵:۴۴