اخبار

آیین‌های جهان نوروز در فرهنگسرای نیاوران

آیین‌های جهان نوروز در فرهنگسرای نیاوران
نمایشگاه بخش ویژه هجدهمین جشن تصویر سال، با عنوان آیین‌های جهان نوروز در سه رشته عکس ،پوستر و کارتون روز دوشنبه نهم فروردین ماه 1400در فرهنگسرای نیاوران گشایش می‌یابد.

گالری شماره یک و دو  فرهنگسرای نیاوران از نهم فروردین ماه میزبان 120 عکس،15 پوستر و 15 کاریکاتور  از آثار منتخب بخش ویژه‌ی هجدهمین جشن تصویر سال است.

این نمایشگاه که با حمایت پروژه‌ی تهران ۱۴۰۰ و با همراهی کمیسیون ملی یونسکو در ایران و مجموعه فرهنگسرای نیاوران برپا شده است، دربر گیرنده‌ی آثار هنرمندان ایرانی در رشته‌های عکاسی، کاریکاتور و گرافیک (پوستر)  با موضوع آیین‌ها و مراسم نوروز در پنج کشور ایران، تاجیکستان، آذربایجان، ترکمنستان، افغانستان و چین است.

نوروز در ایران و افغانستان به‌منزله آغاز سال نو است و در کشورهای تاجیکستان، جمهوری آذربایجان قرقیزستان، قزاقستان، سوریه، عراق، گرجستان، آلبانی، چین، ترکیه، ترکمنستان، هند، پاکستان و ازبکستان تعطیل رسمی همراه با برپایی جشن‌های متنوع اقوام در هر کشور است.

نمایشگاه آیین‌های جهان نوروز، از نهم تا سی‌ویکم فروردین ماه ۱۴۰۰ به‌جز روز سیزدهم فروردین در فرهنگسرای نیاوران دایر است.

۸ فروردین ۱۴۰۰ ۲۲:۳۶

نظرات بینندگان

رضا خدادادی
۱۴۰۰/۰۱/۱۰
0
0
0

سلام وقت بخیر چشم زیبای شما اینه دل ماست

بابک بهراد
۱۴۰۰/۰۱/۲۲ United States
0
0
0

نازها زان نرگس مستانه‌اش باید کشید این دل شوریده تا آن جعد و کاکل بایدش نمایشگاهی متفاوت با آثاری متفاوت از آیین های جهان نوروز


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید