اخبار

دکتر حسینی معاون هنری وزیر ارشاد :

باید داشته های فرهنگی و هنری مان را با دنیا به اشتراک بگذاریم

باید داشته های فرهنگی و هنری مان را با دنیا به اشتراک بگذاریم
با حضور دکتر حسینی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از تور مجازی وبخشی از گنجینه فرهنگسرای نیاوران و نیز پوستر رویداد موسیقی ایران و اتریش عصر یکشنبه پانزدهم تیرماه رونمایی شد.

 

به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران در ابتدای  این برنامه که با حضور دکتر  سرور بختی رِییس موسسه فرهنگی اکو، سعید رزمی مدیر کل امور اداری و منابع انسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مهدی افضلی مدیر عامل بنیاد رودکی، دکتر امیر عبدی پور بنیان گذار و دبیر کل موسسه جهانی نوروزبرگزار شد، عباد رضا اسلامی رییس فرهنگسرای نیاوران در سخنانی با ذکر این مطلب که تلاش میکنیم تا فعالیت های این مجموعه فرهنگی و هنری بر اساس اهداف تبیین شده معاونت هنری باشد گفت : تور مجازی فرهنگسرای نیاوران شامل بخش های مختلفی چون نگارخانه ، سالن های اجرای برنامه ، کتابخانه و ... می باشد.  با توجه به فضای حاکم بعد از بیماری کرونا سعی شد تا از طریق فضای مجازی فرهنگسرای نیاوران و به طور خاص بخشی از گنجینه آن به علاقمندان به فرهنگ و هنر ایران زمین معرفی شود . 

رییس فرهنگسرای نیاوران با ذکر این مطلب که بسیار خوشحالم که فعالیت های مشترک ایران و اتریش به صورت یک جریان در حال حرکت است خاطر نشان کرد :همانطور که می دانید روابط فرهنگی ایران و اتریش از دوران صفویه تا به امروز بسیار مستحکم و پایدار بوده است .

وی افزود :در حوزه بین الملل فرهنگسرای نیاوران قابلیت های بسیاری دارد و امیدورام بتوانیم با اهداف و کارکرد های مشخص دورنمای بسیار خوبی را برای نیاوران رقم بزنیم. 

بعد از صحبت های عباد رضا اسلامی جابر یزدان خوان مجری و طراح تور مجازی و بخشی از گنجینه فرهنگسرای نیاوران توضیحاتی را در خصوص اهمیت تور مجازی در دوران معاصرارائه داد و در ادامه به معرفی بخش های مختلف تور مجازی فرهنگسرای نیاوران برای حضار پرداخت.

علی رضا ناظم الرعایا نائب رئیس اتاق بازرگانی ایران و اتریش دیگر سخنران این برنامه بود . وی در سخنانی با اشاره به اجرای پروژه کوشک نخبگان در محوطه سازمان ملل گفت :  بعد از تجربه موفقی که در پروژه کوشک نخبه گان داشتیم و توانستیم مجسمه چهار دانشمند برزگ ایران ابوریحان بیرونی، ذکریای رازی ، خیام واین سینا را در زیر بنایی با عنوان  چهار طاقی، در محوطه سازمان ملل در وین بسازیم و در مقابل دید همگان قرار دهیم تصمیم گرفتیم تا کنسرتی میان نوازندگان برجسته ایران و اتریش در فرهنگسرای نیاوران برگزار کنیم.

وی ادامه داد: امروز بسیار خوشحالم که از پوستر این برنامه رونمایی می شود و امیدوارم 25 تیرماه برنامه رویداد موسیقی ایران اتریش بتواند میزبان خوبی برای  اصحاب فرهنگ و هنر باشد. 

سپس دکتر حسینی معاون هنری وزیر ارشاد با حضور در جایگاه با اشاره به این مطلب که بسیار خوشحالم که در مدت سه ماه فعالیت آقای عباد رضا اسلامی  کارهای بسیار خوبی در فرهنگسرای نیاوران اتفاق افتاده است گفت:زبان هنر زبان بی نیاز از ترجمه است وهنر از نهان آدمی شکل   می گیرد ایران یک درصد از خاک دنیا را دارد اما میراث دار ده درصد از مواریث فرهنگی و هنری عالم است. این مسئولیتی را برای ما ایجاب میکند و آن اینکه باید داشته های فرهنگی و هنری مان را با دنیا به اشتراک بگذاریم .

وی افزود : در سفری که ترسا ایندجین معاون فرهنگی وزارت امور خارجه اتریش به ایران داشتند مقدمات برنامه ای طرح ریزی شد که منجر به اتفاقات خوب برنامه های فرهنگی وهنری میان دو کشور خواهد شد.

معاون هنری وزیر ارشاد با ذکر این مطلب که امیدوارم گام های خوبی با انجمن دوستی ایران و اتریش در زمینه فرهنگ و هنر برداشته شود خاطر نشان کرد :برگزاری برنامه رویداد موسیقی ایران اتریش طلیعه روشنی برای همکاری دراز مدت میان این دو کشور دوست  در دیگر حوزه های فرهنگی و هنری خواهد بود. 

در ادامه این برنامه   با حضور دکتر  سرور بختی رِییس موسسه فرهنگی اکو،مهدی افضلی مدیر عامل بنیاد رودکی، دکتر امیر عبدی پور بنیان گذار و دبیر کل موسسه جهانی نوروز وعباد رضا اسلامی رییس فرهنگسرای نیاوران از پوستر برنامه رویداد موسیقیایی ایران و اتریش رونمایی شد.

اجرای این برنامه را ساختیان چی مدیر بخش فرهنگی اتاق بازرگانی ایران اتریش برعهده داشت.

شایان ذکر است علاقمندان جهت بازدید از تور مجازی فرهنگسرای نیاوران می توانند به  سایت www.fniavaran.ir  مراجعه نمایند.

 

۱۶ تیر ۱۳۹۹ ۱۱:۲۰