اخبار

با اجرای آثاری از علی اکبر شیدا، گروه موسیقی هیرکانیا در فرهنگسرای نیاوران به روی صحنه می‎رود.

با اجرای آثاری از علی اکبر شیدا، گروه موسیقی هیرکانیا در فرهنگسرای نیاوران به روی صحنه می‎رود.
گروه موسیقی هیرکانیا، ویژه بانوان به سرپرستی و خوانندگی مقدسه صالح، 2 بهمن در فرهنگسرای نیاوران به اجرای برنامه می‎پردازد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد آفرینشهای هنری نیاوران، هیرکانیا  نام باستانی گرگان و جنگلهایی در این منطقه است. گروه موسیقی بانوان  هیرکانیا  به سرپرستی و خوانندگی مقدسه صالح  براساس نام قدیم گرگان شکل گرفته است.

 هیرکانیا در این کنسرت  آهنگهای نوستالژیک و ماندگار از زمان قاجار تا به امروز را اجرا میکند. در این اجرا که با  تنظیم یاسر ساکی مهر همراه است از ترکیب ملودیهای محلی و قدیمی با موسیقی جز و فرمهای تلفیقی، ملودیهای جدیدی و کم نظیری خلق شده است.

 گروه هیرکانیا در این  کنسرت به اجرای قطعاتی از ساختههای علی اکبر شیدا، جمشید شیبانی، ناصر چشم آذر و ... . و نیز قطعات محلی مازندرانی، خراسانی، آذری و ... میپردازد.

اعضای گروه موسیقی هیرکانیا عبارتند از:  مقدسه صالح (خواننده و سرپرست گروه)، ریما حسن زاده (گیتار باس)، شیرین واعظی(درامز)، آرمیتا فهیمی(گیتار الکتریک)، موژان میرزایی(ویلن)، کتایون تهرانی(پیانو)، سحر میرهاشمی(پرکاشن و قانون).

کنسرت گروه هیرکانیا ویژه بانوان، 2 بهمن ساعت 20 در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران برگزار خواهد شد. علاقمندان میتوانند جهت تهیه بلیت به سایت ایران کنسرت و یا گیشه فرهنگسرای نیاوران  مراجعه کنند.

۱ بهمن ۱۳۹۸ ۱۱:۱۱