اخبار

چهارمین دوره رویداد موسیقایی «شب های جنوب»

چهارمین دوره رویداد موسیقایی «شب های جنوب»
چهارمین دوره رویداد موسیقایی «شب های جنوب» از 29 دی با حضور چند گروه موسیقایی مختلف در فرهنگسرای نیاوران برگزار خواهد شد.

 

 

به گزارش روابط عمومی بنیاد آفرینشهای هنری نیاوران، چهارمین دوره رویداد موسیقایی «شب های جنوب» با مشارکت موسسه «ساز باز» برگزار میشود.

در روز اول این رویداد استاد قنبر راستگو جفتی‌نواز برجسته بندرعباس همراه با ادوات کوبه‌ای بندرعباس (دُهُل کَسِر) روی صحنه می‌رود و در قسمت دوم گروه «داماهی» با تمرکز بر آثار بندری به اجراهای شب اول پایان می‌دهند.

در روز دوم این رویداد تریوی ماهان میرعرب موزیسین جز ایرانی که سال‌هاست فعالیت‌ و تحقیقات‌اش را بر پیوند موسیقی ایرانی و موسیقی جز متمرکز کرده روی صحنه می‌رود. این تریو تشکیل شده از ماهان میرعرب، امیر وهبا و مارتین بروئر است که به نوعی تلفیقی از موسیقی جز با موسیقی مراکش را ارائه خواهند داد. در قسمت دوم برنامه نیز رضا کولغانی، حمزه‌ یگانه و ابراهیم علوی به این تریو اضافه می‌شوند و آثار جدیدشان را همراه با بداهه‌های جزبندری اجرا می‌کنند.

در آخرین شب از رویداد چهارم شب‌های جنوب، تریوی بابک مداح آغازگر برنامه خواهد بود. بابک مداح موزیسین خوزستانی است که سال‌هاست فعالیت‌ حرفه‌ای خود را در هلند پیگیری می‌کند و همراه با مارک تونسترا و ماریا گامز تریوی خود را تشکیل داده است.

آخرین اجرای شب‌های جنوب میزبان تیتی روبن موزیسین بین‌المللی و سرشناس فرانسوی خواهد بود. تیتی روبن که که تلفیقی از موسیقی مدیترانه‌ای، جیپسی و آسیایی ارائه می‌دهد سال‌هاست در عرصه موسیقی مدیترانه‌ای شناخته می‌شود. او در کارش تاثیرات زیادی از موسیقی ترکی، عربی و ایرانی گرفته است و حتی سابقه همکاری با موزیسین‌های ایرانی مثل علیرضا قربانی را در کارنامه دارد. اجرای تریوی تیتی روبن با همراهی فرانسیس واریس و خوزه لوییس دوناسیمنتو، پرکاشنیست شهیر برزیلی که سابقه همکاری با Jean-Luc Ponty  و Al Di Meola را درکارنامه دارد پایان بخش شب‌های جنوب چهارم خواهد بود.

شب‌های جنوب در سال‌های گذشته میزبان هنرمند زیادی از جمله گروه جالبوت، کماکان، سلیدون، لیان، ماکان اشگواری  بوده است.

شبهای جنوب 4 از 29 دی تا 1 بهمن ساعت 20 در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران برگزار خواهد شد. علاقمندان میتوانند جهت تهیه بلیت به سایت ایران کنسرت و یا گبشه فرهنگسرا مراجعه کنند.

۲۱ دی ۱۳۹۸ ۱۴:۰۵
روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران |