اخبار

بازدید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از نخستین نمایشگاه هنرمندان پیشکسوت

صالحی : هنرهای تجسمی ظرفیت های بسیاری برای اقتصاد هنر دارد

صالحی : هنرهای تجسمی ظرفیت های بسیاری برای اقتصاد هنر دارد
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی 21 آبان با حضور در بنیاد آفرینش های هنری نیاوران از نخستین نمایشگاه آثار تجسمی هنرمندان پیشکسوت بازدید کرد.
 
 
 
 
به گزارش روابط عمومی بنیاد آفرینش‎های هنری نیاوران، سیدعباس صالحی در حاشیه این بازدید که سیدعباس سجادی مدیرعامل بنیاد آفرینش‎های  هنری نیاوران و سیدعباس عظیمی مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوتان حضور داشتند گفت: این نمایشگاه دارای سه ویژگی است که به عنوان مزیت های آن به شمار می‎آید.

وی تصریح کرد: اولین ویژگی این نمایشگاه این است که توانسته از اساتید برجسته پیشکسوت در شاخه های مختلف جذب آثار کند. تعداد قابل توجهی از آثار این هنرمندان در این نمایشگاه حضور دارد.

صالحی ادامه داد: دومین ویژگی و مزیت این نمایشگاه صرفا تهرانی نبودن آن است. در این نمایشگاه از استان های مختلف آثار هنرمندان وجود دارد.
عضو کابینه تدبیر و امید افزود: سومین ویژگی این نمایشگاه این است که با توجه به اینکه  هنرمندان پیشکسوت به عنوان جامعه الگو برای اهالی هنر محسوب می شود این نمایشگاه منجر به انسجام در اهالی هنر به ویژه در نسل جوان می شود که در فضای همدلی با عرضه آثار هنری از طریق الگوسازی رفتاری به یکدیگر کمک کنند.
وی ادامه داد: این نمایشگاه نخستین دوره است که برگزار می شود و امیدواریم در دوره های بعدی با اثرگذاری و گستره بیشتری برگزار شود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: انسان زمان و وقتی را که با اصحاب فرهنگ و هنر می گذراند جزو عمرش محسوب نمی‎شود.
صالحی درباره راه اندازی گالری دائمی برای آثار هنرهای تجسمی، گفت: شاخه های مختلفی برای فعال سازی اقتصاد هنر وجود دارد که هنرهای تجسمی هم از جمله این شاخه ها است و ظرفیت بسیاری برای اقتصاد هنر به شمار می‎آید.
وی در عین حال تصریح کرد: در این زمینه برخی اقدامات از قبل آغاز شده که از آن جمله می توان به گذرهای فرهنگ و هنر و ... با هدف عرضه آثار فرهنگی هنری هنرمندان اشاره کرد.
صالحی ادامه داد: از طریق مجتمع ها، خیابان ها و گذرهای فرهنگی و هنری می توانیم فرصت های خوبی در حوزه فرهنگ و هنر ایجاد و از فرهنگ و هنر کشورمان پاسداری کنیم.

صالحی در بازدید از نخستین نمایشگاه آثار تجسمی هنرمندان پیشکسوت: هنرهای تجسمی ظرفیت های بسیاری برای اقتصاد هنر دارد.

شایان ذکر است نخستین نمایشگاه هنرمندان پیشکسوت تا 24 آبان در گالری‎های شماره 1 و 2 فرهنگسرای نیاوران برپاست. علاقمندان می‎توانند جهت بازدید از این نمایشگاه از ساعت 10 الی 20 به فرهنگسرای نیاوران مراجعه کنند.
۲۱ آبان ۱۳۹۸ ۱۴:۱۹