اخبار

حسین علیزاده دست‌نویس«نی‌نوا» را به موزه موسیقی اهدا کرد.

حسین علیزاده دست‌نویس«نی‌نوا» را به موزه موسیقی اهدا کرد.
آیین صمیمانه شصت و هشتمین سالروز تولد حسین علیزاده با حضور پیروز حناچی شهردار تهران شامگاه شنبه2شهریورماه در فرهنگسرای‌ نیاوران ‌برگزار شد.

 

 

 به گزارش روابط عمومی بنیاد آفرینش های هنری نیاوران در این برنامه که با حضور جمعی از اهالی و فرهنگ هنر  کشور همچون ؛فرهاد فخرالدینی، محمد سلمانی،علی مرادخانی،مصطفی کاظمی،لطیف روحانی،عباس سجادی، علی بوستان،شهرام صارمی و ... برگزار شد حسین علیزاده در سخنانی با ذکر این مطلب که خوشحالم که در کشوری زندگی میکنم که با وجود همه مشکلات هر جایی که بویی از مردم باشد،لطفشان به من می رسد گفت :با پشتیبانی مردم، موسیقی را توانسته ایم حفظ کنیم. امیدوارم همه مسئولین از جمله شهردار تهران که امروز فهمیدم با هم هم دانشگاهی نیز بوده ایم همت بیشتری برای فرهنگ و هنر خصوصا موسیقی کشور داشته باشند.

علیزاده با ذکر این مطلب که  هر کشوری به هنر و تاریخ شناخته می شود و موسیقی درک و هنر مضاعف می خواهد اظهار داشت:  دوره ها میگذرد و مسئولین عوض می شوند و مشکلات به روز می شود و  باید برای مسئولین جدید مجددا مشکلاتمان را توضیح بدهیم. عمرمان به این داستان گذشت با این همه باید کشور را آباد کنیم . از این رو توصیه من به جوانان این است که تنها مسائل منفی را نبینند.

خالق آلبوم «نی نوا» در ادامه صحبت های  پیش بردن مسائل فرهنگی در کشور را کار مشکلی عنوان کرد و افزود : مردم هر چیزی که به نفع تاریخ و فرهنگ هنر بوده را پاس داشته اند و مدافع خوبی برای فرهنگ و هنر بوده اند. از این رو از همه کسانی که برای فرهنگ این مرز و بوم فعالیت میتت کنند  سپاسگزارم.

حسین علیزاده در پایان صحبت هایش با اشاره به حضور شهردار تهران در این مراسم  گفت: شهر تهران قصه خاص خودش را دارد. من این شهر رو با تمام وجودم لمس میکنم. هر جا احساس کمبودی می کنم در شهر پیاده روی می کنم چرا که این شهر اینقدر داستان دارد که حس خوبی به من می دهد . از این رو  به همه جوان ها و نیز  هنرمندان توصیه میکنم هر جایی که در کارشان کم آوردند در شهر قدم بزنند تا ببیند مردم چقدر الهام بخشند . با تمام قدردانی که از تمام اساتید خودم دارم ولی شاید بزرگترین استاد من مردم بوده اند . برای همین است که  در هیچ دوره ای حاضر به ترک این شهر و کشور  نشدم چراکه احساس می کردم با این کار  همه چیزم را از دست خواهم داد .

پیروز حناچی شهردار تهران نیز درسخنانی با ذکر این مطلب که هنردر ایران در همه  زمینه ها پیشنیه و عقبه فراوان داشته است ابراز داشت :  در موزه های دنیا بخش عمده ای از آثار در دوران اسلامی، ایرانی است .هنر و فرهنگ خصوص موسیقی و ادبیات با  بخشی از زندگی مردم در آمیخته است. راهکار عبور از بحران ها توجه به فرهنگ و هنر است.مشکلات به دست مردم حل می شود.

در ادامه این برنامه  شهردار تهران  سپاس نامه ای را به مناسبت 68 زادروز تولد حسین علیزاده به این هنرمند اهدا کرد .

در این سپاس نامه  آمده است :

شهروند هنرمند جناب استاد حسین علیزاده

شهر تهران به شهروندی شما مفتخر است و از جمله میراث معنوی این شهر محسوب میشوید. به طور حتم خانه علیزاده در کوچه و خیابان همین شهر شکل گرفته است، نوای موسیقیاش از ورای در و دیوار آن فراتر رفته و کل جهان  را طنینانداز کرده است. خانه حسین علیزاده، تبلور و تجلی هنر و موسیقی و معنویت است. با موسیقیاش بسیاری عالم معنا و خلسه عارفانه را تجربه کردهاند. هر بغضی که حنجره انسان توان بیانش را نداشته است، مردم این سرزمین از «نینوا» ی شما شنیدهاند و با ساز شما خاموش اما «فریاد» را به هنگامه درد و رنج خویش همنوا شدهاند.

از این که شصت و هشتمین زادروز خود را همچنان در شهر تهران به سر میبرید، بسی خوشحالی و سرور را برای من به عنوان شهردار تهران به همراه دارد و به رسم ادب و احترام این سپاسنامه را تقدیم شما میدارم. امید که سایه پر مهرتان بر تارک موسیقی این سرزمین باشد و سالیان سال از عشق و مهر بنوازید.

همچنین هدایایی همراه با دوکتاب نفیس از معماری شهر تهران از سوی شهردار تهران به حسین علیزاده اهدا شد .

حسین علیزاده نیز پارتیتور دست نویس اثر ماندگار«نی نوا»را به وسیله  شهردار تهران به موزه موسیقی اهدا کرد .

شایان ذکر است این برنامه به همت بنیاد آفرینش های هنری نیاوران برگزار شد.

۳ شهریور ۱۳۹۸ ۱۱:۵۰
روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران |