اخبار

معرفی خط نستعلیق به عنوان خط رسمی ایران در مجلس بررسی می شود

معرفی خط نستعلیق به عنوان خط رسمی ایران در مجلس بررسی می شود
محمدرضا عارف و سیده فاطمه ذوالقدر؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی از نمایشگاه آثار بهمن پناهی که در گالری شماره 1 فرهنگسرای نیاوران برپاست بازدید کردند.

 

 

به گزارش روابط عمومی بنیاد آفرینش های هنری نیاوران در پایان این بازدید که با مشایعت سید عباس سجادی مدیر عامل بنیاد آفرینش های هنری نیاوران همراه بود محمدرضا عارف، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی بهمن پناهی را هنرمندی حاذق دانست و افزود: قطعا آثار این هنرمند در آینده ارزش خود را نشان خواهد داد.

 عارف گفت: این هنرمند به زیبایی از تنوع رنگ و حروف به شکلهای مختلف استفاده کرده است.

دکتر محمد رضا  عارف با اشاره به هنر در دیپلماسی فرهنگی خاطر نشان کرد: زبان هنر زبان کاهش تنشها است. زبان صلح است. زبان وحدت است. زبان انسجام است و مطمئنا هنر میتواند بیانگر فرهنگ و تمدن کهن و عمیق ایرانی و در راستای کاهش تنشها و تبلیغات سوء که علیه فرهنگ ایران میشود موثر باشد.

سیده فاطمه ذوالقدر نماینده مجلس و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی نیز ضمن بازدید از نمایشگاه نقاشیخط بهمن پناهی در گفت و گویی با روابط عمومی بنیاد آفرینشهای هنری نیاوران با ذکر این مطلب که آثار بهمن پناه، تلفیقی از مدرنیته و سنت است افزود : این هنرمند کوشیده تا میراث ایرانی را در آثار خود به نمایش بگذارد. این آثار قدرت تخیل انسان را بالا میبرد و انسان را به فکر وا میدارد.

 ذوالقدر در ادامه گفت: هنرمندانی مانند پناهی که در غرب تحصیل کرده و روحیه و اخلاق شرقی خود را حفظ کردهاند میتوانند آثار بسیار فوقالعادهای را خلق کنند. هنرمندانی از این دست که هم  تفکر غربی را در غرب به دست آوردهاند و هم میراث ایرانی اسلامی را دارند میتوانند این دو رویکرد را با هم تلفیق کنند و آثار جاودانی را خلق کنند.

وی نقش مراکز فرهنگی همچون بنیاد آفرینش های هنری نیاوران را در  حمایت و ایجاد فرصت برای هنرمندان ایرانی خارج از کشور را بسیار مهم و تاثیر گذار عنوان کرد.

فاطمه ذوالقدر در پایان صحبت هایش از پیشنهاد بهمن پناهی مبنی بر معرفی خط نستعلیق به عنوان خط رسمی ایران در نوشتهها، مکاتبات، پول رسمی کشور و ... به عنوان خط تاریخی، سنتی استقبال کرد و گفت :  این پیشنهاد در جلسات کمیسیون فرهنگی مجلس با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مطرح خواهد شد و امیدورام  در نهایت عملی شود.

گفتنی است نمایشگاه نقاشیخط بهمن پناهی با عنوان موزیکالیگرافی تا 28 تیرماه در گالری شماره 1 فرهنگسرای نیاوران برپاست. علاقمندان میتوانند جهت بازدید از این نمایشگاه در روزهای عادی از ساعت 10 الی 21 و در روزهای تعطیل از ساعت 14 الی 21 به فرهنگسرای نیاوران مراجعه کنند.

۲۲ تیر ۱۳۹۸ ۱۱:۲۶
روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران |