اخبار

رایزن فرهنگی سفارت آلمان در ایران گفت؛ هنر و فرهنگ راه خود را می‎یابند

رایزن فرهنگی سفارت آلمان در ایران گفت؛ هنر و فرهنگ راه خود را می‎یابند
فرهنگسرای نیاوران در اجرای جشنواره ها و کنسرت ها ی بین المللی خوب عمل کرده است فولکر ردر رایزن فرهنگی سفارت آلمان در ایران گفت: هنر و فرهنگ راه خود را می‎یابند و ارتباطی که کشورها از طریق هنرمندانشان با هم ایجاد می‎کنند زبان دیگری جز زبان سیاست دارد.

 

 

به گزارش روابط عمومی بنیاد آفرینش های هنری نیاوران فولکر ردر رایزن فرهنگی سفارت آلمان  در ایران  که برای اجرای چندین پروژه فرهنگی ، دیداری با سید عباس سجادی مدیرعامل بنیاد فرینش های هنری نیاوران داشت در حاشیه این دیدار، با ذکر این مطلب که فرهنگسرای نیاوران به لحاظ برخورداری از امکانات مناسب،  محل خاصی به شمار میرود گفت: امیدواریم بتوانیم هنرمندان تراز اول آلمانی را با همکاری هنرمندان ایرانی برای اجرای برنامه دعوت کنیم تا شاهد برنامههای مشترک فرهنگی هنری میان دو کشور باشیم.

وی با اشاره به فعالیتهای بنیاد آفرینشهای هنری نیاوران در زمینه برگزاری رویدادهای مهم فرهنگی و هنری افزود: قطعا در زمینه موسیقی، تئاتر و هنرهای تجسمی، پتانسیل زیادی برای همکاری وجود دارد. آنچه که فرهنگسرای نیاوران تا کنون در اجرای آن  بسیار خوب عمل کرده است برگزاری کنسرت ها و جشنواره های خوب در زمینه   موسیقی بین المللی بوده است . از این رو فکر میکنیم اگر بتوانیم نوعی تعامل میان موزیسینهای ایرانی و آلمانی برقرار کنیم بهترین برنامه ممکن را می توانیم در اینجا داشته باشیم.

فولکر ردر  همچنین در خصوص نمایشگاه پوسترهای موسیقی ایران در دهه 50- 1340که در گالری شماره یک فرهنگسرای نیاوران  برپاست اظهار داشت: آنچه تعدادی از این پوستر ها می گویند ارتباط  افراد شهیر و سرشناسی از آلمان با ایران در آن زمان بود که برابم بسیار جالب است. امروز هم تمام تلاشمان را میکنیم که بتوانیم هنرمندان برجسته آلمانی را به ایران دعوت کنیم.رایزن فرهنگی سفارت آلمان  در پایان صحبت هایش همچنین اتفاقها و تنشهای سیاسی بین کشورها را در برگزاری رویدادهای مشترک فرهنگی بین کشورها بی تاثیر دانست و گفت: هنر و فرهنگ راه خود را مییابند و ارتباطی که کشورها از طریق هنرمندانشان با هم ایجاد میکنند زبان دیگری جز زبان سیاست دارد و هنر زبان و راه خاص خود را پیدا میکند و تحت تاثیر سیاست قرار نمیگیرد. وی در پایان اظهار امیدواری کرد که فعالیتهای فرهنگی و هنری بتواند به بهبود روابط نیز منجر شود.

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۹:۰۸
روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران |