اخبار

تجلی عشق و اعتقاد در آثار روح الامین

تجلی عشق و اعتقاد در آثار روح الامین
حسین علیزاده ردیف‌دان، آهنگ‌ساز، پژوهش‌گر و نوازنده برجسته تار و سه‌تار از نمایشگاه «الحق مع علی» بازدید کرد.

 

 

به گزارش روابط عمومی بنیاد آفرینشهای هنری نیاوران حسین علیزاده در دیدار از نمایشگاه «الحق مع علی» که در گالری شماره 1 فرهنگسرای نیاوران برپاست در گفتگویی، با اشاره به درونمایه مذهبی آثار نقاشی حسن روح الامین گفت: «هنر، تکنیک و عشق در آثار روح الامین در هم تنیده است.»

 وی همچنین افزود : «با دیدن آثار این هنرمند این حس در من ایجاد میشود که گویی نقاش در صحنه واقعه حضور داشته است. همچنین میتوان عشق و اعتقاد در آثار روح الامین دید.»

این موسیقیدان برجسته درباره شخصیت حسن روح الامین هم افزود: اعتقادات  این هنرمند صاف و آینهوار است و تجلی باورهایش در آثارش به بهترین شکل نمود یافته است.

علیزاده با اشاره به این مطلب که در موسیقی هم هنرمندان  بسیاری به موضوعاتی با درونمایه مذهبی پرداخته اند خاطر نشان کرد : رابطه نزدیکی میان این هنرها وجود دارد. نقاش خلاق هم از تمام زوایا هنر سیالی را ساخته که شاید در ذهن هنرمند دیگر به شکل دیگری نمود مییافت. بیننده آثار روح الامین وقتی پا به این نمایشگاه میگذارد با تخیل یک عاشق رو به رو میشود که بسیار هم تاثیرگذار است.»

وی در پایان سخنانش ارتباط معنوی هنرمند با هنر را بسیار مهم و ارزشمند عنوان کرد .

گفتنی است حسین علیزاده نوشته ای را نیز برای نمایشگاه "الحق مع علی" حسن روح الامین نوشته  که در ورودی این نمایشگاه نصب شده است . در این نوشته آمده است :

رنگ ها در سکوتی باشکوه / فریاد می زنند / و زمین در حیرت از تصویر هایی که بر آن نقش می بندند

هر طرحی و هر رنگی بر بوم / نجوای عاشقانه ایست که تا ابد می خواند روز واقعه را /کجاست ظالم؟ / کجاست مظلوم ؟ / نگارگر، تو بگو

شایان ذکر است نمایشگاه نقاشی حسن روح الامین با عنوان "الحق مع علی" حاصل یک سال فعالیت هنری این هنرمند است و دارای درونمایه مذهبی است. این آثار عبارتند از: فاتح خیبر، دروازه ساعات، خاتم رسولان، عادیات، لاهوت در تابوت، خلیل من و...

این نمایشگاه از ٧ تا ٢٠ دی در گالری شماره ١ فرهنگسرای نیاوران برپاست. علاقمندان میتوانند جهت بازدید از این نمایشگاه در روزهای عادی از ساعت ١٠ الی ٢٠ و در روزهای تعطیل از ساعت ١٤ الی ٢٠ به گالری شماره ١ فرهنگسرای نیاوران مراجعه کنند.

۱۲ دی ۱۳۹۷ ۰۸:۲۶
روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران |