اخبار

گرایش به موسیقی عامه پسند از مشکلات آثار اساتید موسیقی ایرانی است

گرایش به موسیقی عامه پسند از مشکلات آثار اساتید موسیقی ایرانی است
مجید کیانی پژوهشگر،کارشناس موسیقی و از نوازندگان برجسته سنتور، نقش مراکز فرهنگی هنری در حمایت ویژه از جوانان و علاقمندان به کنسرت های پژوهشی را بسیار تاثیر گذار عنوان کرد.

 

 

به گزارش روابط عمومی بنیاد آفرینش های هنری نیاوران مجید کیانی در سال های اخیر چندین کنسرت پژوهشی با موضوعات مختلف در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران برگزار کرده است. بررسی تفکراستاد نور علی خان برومند درخصوص اصالت موسیقی به تاریخ پنجشنبه اول آذر ماه جدیدترین برنامه این هنرمند بود که با استقبال خوبی از سوی علاقمندان مواجه شد.

کیانی در گفتگویی با روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران با ذکر این مطلب که موسیقی های تفریحی و تفننی نیاز به شناخت ندارند گفت: این موسیقی اصیل و هنرمندانه است که   مانند سایر هنرهای ناب ایرانی،  باید ریشه یابی شده و مورد تحقیق وپژوهش  قرار گیرد.

رئیس گروه موسیقی فرهنگستان هنر، از بازخورد  مثبتی که تاکنون از کنسرت های پژوهشی دریافت کرده است گفت و افزود: یکی از راههای آشنایی بهتر و بیشترجوانان علاقمند، کشف استعدادها و در نتیجه تعالی پیشرفت و نیز گسترش و مانایی آن میباشد.

وی ارتباط بیشتر اساتید موسیقی پژوهشی با علاقمندان ومخاطبان به موسیقی اصیل ایران  به ویژه در  شناخت تفاوت های موسیقی سنتی عامه پسند با موسیقی اصیل را بسیار اندیشمندانه عنوان نمود و خاطر نشان کرد: نقش مراکز فرهنگی و هنری در کنسرت های پژوهشی  و حمایت آنها   از جوانان و علاقمندان به این نوع کنسرت برای برگزاری  موسیقی اصیل، بسیار حائز اهمیت است. مراکز فرهنگی با رایگان برگزار نمودن یا تخفیف های ویژه  می توانند جوانان و دوستداران این هنر را تشویق به اجراهایی بیشتر نمایند و گام موثری را در جهت کشف استعدادها و گسترش و شناساندن آن به مخاطبان بردارند.

کیانی  در خصوص انتخاب موضوع  در بیست و دومین کنسرت پژوهشی ، نور علی خان برومند ازاساتید نام آور موسیقی اصیل ایرانی نیز گفت: نورعلی خان  برومند یکی از معدود کسانی است که تاکنون تمامی پژوهش ها، سخنرانی ها و اجراهایش تنها در خصوص  موسیقی اصیل و هنری بوده است. نورعلی خان از گرایش به موسیقی های عامه پسند که یکی از مشکلات اساتید موسیقی میباشد، به دور بوده و تنها به موسیقی ارزشمند ایرانی پرداخته است .

این نوازنده برجسته سنتور در پایان صحبت هایش با ذکر این مطلب که     فرهنگسرای نیاوران یکی از بهترین و مناسبترین مکان هایی  است  که تاکنون در آن برنامه داشته است گفت : مدیریت و کارکنان بنیاد آفرینش های هنری نیاوران همکاری بسیار خوبی در برگزاری کنسرت های پژوهشی داشته است  که این اتفاق بسیار ارزشمند است.

۶ آذر ۱۳۹۷ ۰۸:۳۳
روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران |