اخبار

نیاوران میزبان آثار نقاشی شیرین اتحادیه

نیاوران میزبان آثار نقاشی شیرین اتحادیه
آیین گشایش نمایشگاه انفرادی آثار نقاشی شیرین اتحادیه روز جمعه 18 خرداد ماه ساعت 17 در گالری شماره 1 فرهنگسرای نیاوران برگزار خواهد شد.

 

 

به گزارش روابط عمومی بنیاد آفرینش‎های هنری نیاوران، در این نمایشگاه که به پیشنهاد و  دعوت فرهنگسرای نیاوران برگزار می‎شود، 30 اثر از آثار منتخب شیرین اتحادیه که طی سال‎های 1394 تا کنون خلق شدهاند در معرض دید علاقمندان قرار می‎گیرد. این آثار پیشتر در داغستان، بیروت و ... به نمایش در آمده بودند، و متعلق به مجموعههایی از این هنرمند با نام «مهاجرانی که خاطره سرزمینشان را با خود می‎برند» و مجموعه انتزاعی «در غیاب آدم‎ها» هستند.

شیرین اتحادیه، دانش‎آموخته رشته معماری مدرسه لوور و پلی تکنیک ساوت بانک لندن است که به صورت خودآموخته به هنر نقاشی روی آورده است. این هنرمند در خلق آثار خود از تکنیک ترکیب مواد بهره می‎جوید و سبک وی نیز انتزاعی ایرانی است. ویژگی برجسته این سبک در نقاشی، شخصیت رنگ‎ها و موتیف‎های خاص است. اتحادیه در آثارش همواره بر عواطف و صراحت در بیانش تأکید داشته است و کارهایش در عین مدرن بودن با ریشه های فرهنگ و سنت ایرانی پیوند دارد. نقاشیهای این هنرمند، در هر شیوه کاری که عرضه کرده، از شهامت نقاش در ارائه و اجرا گواهی میدهند.

گفتنی است نمایشگاه انفرادی آثار نقاشی شیرین اتحادیه از 18 تا 27 خرداد ماه در گالری شماره 1 فرهنگسرای نیاوران بر پاست. علاقمندان می‎توانند جهت بازدید از این نمایشگاه در روزهای عادی از ساعت 10 الی 21 و در روزهای تعطیل از ساعت 14 الی 21 به گالری شماره 1 فرهنگسرای نیاوران مراجعه کنند.

 

 

۱۲ خرداد ۱۳۹۷ ۰۸:۰۷
روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران |