اخبار

روز فرهنگی اسلواکی در فرهنگسرای نیاوران

روز فرهنگی اسلواکی در فرهنگسرای نیاوران
روز فرهنگی اسلواکی با اجرای موسیقی و گشایش نمایشگاه آثار دوسالانه تصویرگری دوسالانه براتیسلاوا با حضور مسئولان و هنرمندان ایران و اسلواکی عصر یکشنبه 2 اردیبهشت در فرهنگسرای نیاوران برگزار شد.

 

 

به گزارش روابط عمومی بنیاد آفرینش های هنری نیاوران، کنسرت کوارتت موخا از اسلواکی و نمایشگاه منتخب آثار هنرمندان ایران و اسلواکی در دوسالانه تصویرگری براتیسلاوا در راستای تعامل و همکاری هنری دو کشور دوم اردیبهشت در فرهنگسرای نیاوران برگزار شد.

اجرای موسیقی اسلواکی

کنسرت کوارتت «موخا» متشکل از نوازندگان اسلواکی با حضور کونراد ریگو معاون وزیر فرهنگ اسلواکی، لوبومیر گولیان سفیر اسلواکی در تهران، علی ترابی مدیرکل دفتر موسیقی، مهدی افضلی مدیرعامل موسسه توسعه هنرهای معاصر، عباس سجادی مدیر عامل بنیاد آفرینش‌های هنری نیاوران، محمد علی کیانی مدیرکل همکاری‌های فرهنگی و امور ایرانیان خارج از کشور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در فرهنگسرای نیاوران برگزار شد.

در ابتدای این برنامه عباس سجادی گفت: امروز یکی از اتفاقات ارزشمند فرهنگی میان دو کشور ایران و اسلواکی رخ می‌دهد. حضور گروه‌های هنری در ایران برای ما غنیمت است و در سیاست‌های دولت ایران دیپلماسی فرهنگی نقش پر رنگی دارد. بنیاد آفرینش‌های هنری نیاوران این توفیق را دارد که هفته‌های فرهنگی کشورها را برگزار کند و امروز هم به گروه موسیقی اسلواکی خیر مقدم می‌گوییم.

کونراد ریگو نیز در ادامه گفت: خوشحالم که امروز در بیست و پنجمین سالگرد ارتباط سیاسی میان اسلواکی و ایران، روابط فرهنگی میان دو کشور شکل می‌گیرد و عقیده دارم این ارتباط متعالی‌ترین نوع روابط میان کشورها است. این گردهم‌آیی می‌تواند گشاینده دریچه‌ای تازه برای روابط فرهنگی دو کشور باشد.

پس از آن اعضای کوارتت «موخا» به صحنه آمدند و قطعاتی از ژوزف هایدن، آنتونن دورژاک و قطعاتی برگرفته از موسیقی اسلواکی را اجرا کردند

۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۲:۵۹