اخبار

فروش سال هنرهاى تجسمى در فرهنگسرای نیاوران

فروش سال هنرهاى تجسمى در فرهنگسرای نیاوران
دهمین «هفت نگاه» ویژه فروش سال هنرهاى تجسمى از جمعه3 آذردر فرهنگسراى نیاوران آغاز به کار مى‌کند.

 

 

به گزارش روابط عمومی بنیاد آفرینشهای هنری نیاوران، دهمین هفت نگاه با مشارکت گالرى‌هاى آریا، الهه، گلستان، والى، هفت ثمر و ماه مهر با هدف رونق افزایى به اقتصاد هنر و ارائه آثار هنرى اصیل با قیمت‌هاى مناسب، همچون10 سال گذشته با محوریت فروش برگزار مى‌شود.

در دهمین هفت نگاه از میان انبوه آثار هنرى متقاضی، 200 هنرمند منتخب شده‌اند که با نمایش نقاشی، نقاشى خط و مجسمه مردم را به خرید اثر هنرى دعوت مى‌کند.

حضور سه نسل هنرمندان شاخص ایران در یکصد سال اخیر از دیگر ویژگی‌های هفت‌نگاه است و در این دوره آثاری از سهراب سپهری، پرویز کلانتری، آیدین آغداشلو، علی‌اکبر صادقی، مسعود عربشاهی ،فریده لاشایی، ژازه تباتبایی، محمدعلی ترقی‌جاه، ابراهیم جعفری، یعقوب عمامه پیج، ابراهیم حقیقی، دریابیگی ... با رویکردهاى بسیار متنوع زیباشناختى و موضوعى، ناگفته تورقی از تاریخ هنر ایران است.

معرفى استعدادهاى تازه نقاشى و مجسمه سازى از دیگر خصوصیات هفت نگاه است که این گروه همواره بدان‌تاکید داشته و در دهمین دوره هم جوانانی با استعداد و آثاری در خور توجه حضور دارند.

اولین هفت نگاه، اسفند 1385 با حضور 140 هنرمند در فرهنگسراى نیاوران برپا شده بود و اینک به عنوان نمادى از همگرایى گالرى‌هاى تهران، تاثیرى به سزایى در تشویق اقشار مختلف مردم به خرید آثار هنرى داشته و مجموعه دارانى جوان را به جامعه تجسمى اضافه کرده است.

گفتنی است دهمین «هفت نگاه» از 3  تا  17 آذر در فرهنگسرای نیاوران برگزار میشود. علاقمندان میتوانند جهت بازدید از این نمایشگاه در روزهای عادی از ساعت 10 الی 20 و در روزهای تعطیل از ساعت 14 تا 20 به گالری شماره 1 فرهنگسرای نیاوران برگزار میشود.

۳۰ آبان ۱۳۹۶ ۱۱:۳۸
روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران |