اخبار

سومین‌آیین‌سال‌نوای‌موسیقی‌ایران

سومین‌آیین‌سال‌نوای‌موسیقی‌ایران
بامشارکت دویست‌موسیقی دان ایرانی،سومین آیین نکوداشت هنرمندان موسیقی ایرانی با عنوان «سال نوا» با تجلیل از پنج هنرمند پیشکسوت موسیقی ایرانی شنبه چهارم آذرماه در فرهنگسرای نیاوران برگزار می شود

 

 

به‌گزارش‌روابط‌عمومی‌بنیاد‌آفرینش‌های‌نیاوران‌ علی جعفری پویان، نوازنده ویولن و دبیر اجرایی  این مراسم در خصوص سومین سال نوای موسیقی گفت: در این دوره که با مشارکت بنیاد آفرینش های هنری‌نیاوران برگزار می شود، از پنج هنرمند برجسته موسیقی کشورمان همچون بهروز همتی (نوازنده تار)، محسن افتاده (نوازنده فاگوت)، مینا افتاده (نوازنده سنتور)، همایون رحیمیان (نوازنده ویلن) و محسن الهامیان ( آهنگساز، مدرس و مترجم) تجلیل خواهیم کرد.

وی ادامه داد: «سال نوا» را از سال۹۴ با هدف ایجاد یک جریان مداوم و به‌سامان برای تجلیل از نوازندگان، مدرسین و استادان پیشکسوت موسیقی درنیاوران‌برگزار کردیم. امید که امسال‌هم‌بتوانیم از آنها تجلیل و قدردانی شایسته ای داشته باشیم.

این نوازنده ویلن با اشاره به مشارکت ۲۰۰موسیقی دان ایرانی در برگزاری «سال نوا» بیان داشت: درپی دعوت به مشارکت برای برگزاری این برنامه توسط اینجانب، موسیقی دانهای  کشورمان با حمایتهای مالی و معنوی، بخش عمده ای از بودجه این مراسم را تامین می کنند و این اتفاق  بسیار ارزشمند است چراکه روح مشترک این گروه از جامعه موسیقی و نیز همبستگی موسیقی دانان، برایم اهمیت بسیاری دارد.

دبیر اجرایی و مدیر هنری «سال نوا» درباره استادان منتخب در این مراسم گفت: انتخاب به دلیل سابقه و ارزش هنری این استادان و براساس فعالیت هایشان در جامعه موسیقی است. در دو دوره قبل از هنرمندان کلاسیک تجلیل کردیم و این دوره افتخار داشتیم که از هنرمندان موسیقی ایرانی هم تجلیل کنیم.

لازم به‌ذکراست‌که‌‌ دو دوره ‌از این ‌آیین ‌در دو سال‌ گذشته‌ در نیاوران برگزار شد و سومین آیین«سالنوای»موسیقی ‌ایران‌ با پخش‌ فیلم‌های‌ کوتاه‌ مستند‌ و اجرای‌ موسیقی‌های‌ متنوع‌ در پایان‌‌ همراه‌ با یادمان‌ پنج‌ هنرمند‌ سرشناس ‌و درگذشته،شنبه چهارم آذرماه ازساعت ۱۸ در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران برگزار می شود

 

 

 

۲۹ آبان ۱۳۹۶ ۰۸:۵۸
روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران |