اخبار

نخستین نمایشگاه سراسری هنرهای تجسمی افغانستان

نخستین نمایشگاه سراسری هنرهای تجسمی افغانستان
نخستین نمایشگاه سراسری هنرهای تجسمی افغانستان با عنوان"نیمروز" با مشارکت بنیاد آفرینش‌های هنری نیاوران و با همکاری سفارت افغانستان در تهران، جمعه ۱۲ آبان ماه در فرهنگسرای نیاوران برگزار خواهد شد.

 

 

به گزارش روابط عمومی بنیاد آفرینش های هنری نیاوران در این نمایشگاه که با حمایت مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و موزه هنرهای معاصر برگزار می شود ۱۳۰ اثر در شاخه‌های نقاشی، نقاشیخط، مجسمه، عکس، ویدیو و اینستالیشن از ۵۳ هنرمند مطرح افغانستانی از کشورهای فرانسه، آذربایجان، آلمان، آمریکا، استرالیا، افغانستان، ایران، پاکستان، سوئد، نروژ و هلند به نمایش درخواهد آمد.

هدف از برگزاری این نمایشگاه نزدیک کردن هنرمندان دو کشور ایران و افغانستان  با تاریخ و فرهنگ مشترک، شناساندن هنرهای تجسمی کمتر شناخته شده افغانستان، احیا هویت و نمایش توانمندی به نسل‌های جوان‌تر افغانستان  است

 مریم کوهستانی هنرمند مجسمه‌ساز ایرانی  مدیر هنری و اجرایی نخستین نمایشگاه سراسری هنرهای تجسمی افغانستان با عنوان"نیمروز" است

در آیین افتتاحیه این نمایشگاه همچنین از کتاب آثار هنرمندان مطرح افغانستانی که از  سه نسل گردآوری شده است رونمایی می شود. این کتاب مجموعه‌ای مفید از آثار و اطلاعات هنرمندان معاصر افغانستانی را شامل  می شود .

گفتنی است نمایشگاه سراسری هنرهای تجسمی افغانستان با عنوان"نیمروز" تا تاریخ 26 آبان ماه در گالری شماره یک فرهنگسرای نیاوران دایر می باشد . علاقمندان میتوانند جهت دیدار آثار این نمایشگاه در روزهای عادی از ساعت ١٠ الی ٢٠ و در روزهای تعطیل از ساعت ١٤ الی ٢٠ به فرهنگسرای نیاوران مراجعه کنند.

 

۶ آبان ۱۳۹۶ ۰۸:۴۴
روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران |