اخبار

فرصتی مغتنم برای هنردوستان و پژوهشگران

فرصتی مغتنم برای هنردوستان و پژوهشگران
نمایشگاه نقاشی «دورنما از نمای نزدیک» در حالی افتتاح شد که علی مرادخانی، آن را اتفاق نیکی در عرصه فعال شدن انجمن های هنری کشور دانست که طی چهار سال گذشته پیگیر آن بوده اند و همچنین تاکید کرد، مرور هفت دهه فعالیت هنری نقاشان کشورمان در این نمایشگاه علاوه بر ارزش های هنری، از نگاه پژوهشی نیز اتفاق برجسته ای محسوب می شود.

 

 

به گزارش روابط عمومی بنیاد آفرینش های هنری نیاوران آیین افتتاحیه نمایشگاه نقاشی «دورنما از نمای نزدیک» عصر روز جمعه با حضور هنرمندان برجسته و مدیران فرهنگی در گالری شماره یک فرهنگسرای نیاوران برگزار شد. نمایشگاهی که با مروری بر هفتاد سال منظره نگاری ایران از سوی انجمن هنرمندان نقاش، ۱۷۰ اثر از ۷۶ هنرمند نامی هفتاد سال اخیر کشورمان را به نمایش گذاشت.

علی مرادخانی معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هم در آیین افتتاحیه این نمایشگاه حضور پیدا کرد و درباره آثار به نمایش درآمده گفت: تابلوهای به نمایش گذاشته شده در مجموع از کیفیت خوبی برخوردار هستند و دیدن بخشی از این آثار را باید فرصتی مغتنم برای هنرمندان و هنردوستان دانست، چون کمتر پیش می آید که آثار برجسته استادان مطرح کشورمان با یک موضوع خاص و در یک نمایشگاه کنار هم قرار بگیرند. این اتفاق می تواند روند نگاه هنرمندان برجسته هفت دهه کشورمان را در منظره نگاری بخوبی نشان دهد و برای اهالی فن دیدن آنها می تواند یک کارگاه پژوهشی محسوب شود.

او در ادامه گفت: بسیار خرسندم از اینکه انجمن نقاشان وارد عرصه کارهای میدانی هم شده است. ما در چهار سال گذشته پیگیر این موضوع بوده ایم که انجمن هایمان تنها به بحث و گفت و گو و تحلیل مسائل نپردازند. هر چند این کارها خیلی مهم است اما اینکه در میدان کار هم حضور داشته باشند، خودشان آثار هنرمندان را بررسی و گزینش کنند و بر مسیر اقتصاد هنر تاثیر بگذارند، اتفاق بسیار خوبی است. با توجه به همین نگاه برگزاری این نمایشگاه را به فال نیک می گیرم و امیدوارم این مسیر ادامه پیدا کند.

مرادخانی اظهار امیدواری کرد که با ادامه این روند انجمن ها در عرصه کارهای عملی هم فعال باشند و علاوه بر برگزاری نمایشگاه هایی ارزنده، نبض بازار هنر را هم در دست بگیرند و بر روند اقتصادی فعالیت های مربوط به حوزه خودشان هم تاثیرگذار باشند.

در این نمایشگاه از آثار هنرمندان پیشامدرن همچون علی محمد حیدریان، علی اصغر پتگر و علی اکبر صنعتی، سپس نمونه هایی از اولین نسل مدرنیست ها تا دوره ی اوج مدرنیسم از محسن وزیری مقدم، محمود جوادی پور و احمد اسفندیاری تا بهجت صدر، سهراب سپهری، منوچهر یکتایی، مارکو گریگوریان، ابوالقاسم سعیدی و کورش شیشه گران و ... در معرض دید عموم قرار گرفته است.

علاقه مندان برای بازدید از آثار نمایشگاه نقاشی «دورنما از نمای نزدیک» میتوانند  تا 6 آبان در روزهای عادی از ساعت 10 الی 20 و در روزهای تعطیل از ساعت 14 الی 20 به گالری شماره 1 فرهنگسرای نیاوران مراجعه کنند.

 

 

 

۱۵ مهر ۱۳۹۶ ۱۰:۳۴
روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران |