اخبار

سه تار نوازی حمید متبسم در فرهنگسرای نیاوران

سه تار نوازی  حمید متبسم در فرهنگسرای نیاوران
حمید متبسم نوازنده نام آشنای تار و سه تار ، 21 مرداد‎ماه و همزمان با رونمایی از آلبوم خود با نام «سپیدار»، به تکنوازی قطعات این آلبوم در فرهنگسرای نیاوران می‎پردازد.

 

 

به گزارش روابط عمومی بنیاد آفرینشهای هنری نیاوران، آلبوم «سپیدار»  که حاوی هشت قطعه تکنوازی سه تار است و آخرین اثر حمید متبسم به شمار میآید، 21 مردادماه امسال توسط نشر موسیقی «آوا خورشید» منتشر میشود . در این برنامه همچنین به صورت  همزمان قطعات این آلبوم که به صورت اجرای ضربی بر اساس ردیف دشتی هستند توسط حمید متبسم  اجرا میشود.

حمید متبسم که به تازگی کنسرتهای «تار و پود» را با وحید تاج به صحنه برده، مدتی است که بیشتر به نوازندگی سه تار بازگشته است. او که فعالیت حرفهایاش در موسیقی را با نوازندگی سه تار آغاز کرده، در سال های آخر «کانون چاوش» هم به نوازندگی این ساز پرداخته است. این هنرمند طی سه سال گذشته نیز آلبوم  تکنوازی سه تار «نوای دریا» را توسط «نغمه حصار» منتشر کرد.  «سپیدار» دومین آلبوم این آهنگساز و نوازنده در اجرای تک نوازی سه تار محسوب میشود. اهدای آلبوم »سپیدار» اثر حمید متبسم به مخاطبان کنسرت و حضور در مراسم جشن امضای آلبوم در محوطه فرهنگسراى نیاوران)؛ پس از اجرا از جمله دیگر اتفاقاتی است که در این مراسم برنامه ریزی شده است.

گفتنی است تکنوازی سه تار حمید متبسم، همزمان با رونمایی از آلبوم «سپیدار» 21 مرداد ساعت 20:30 در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران برگزار میشود. علاقمندان میتوانند برای کسب اطلاعات بیشتر و تهیه بلیط به سایت تیوال و یا گیشه فرهنگسرا مراجعه کنند.

۱۷ اَمرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۴۱
روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران |