اخبار

«اتوبوسی به نام ...» در فرهنگسرای نیاوران

«اتوبوسی به نام ...» در فرهنگسرای نیاوران
نمایش «اتوبوسی به نام ...» نوشته تنسی ویلیامز، به کارگردانی محسن حاج‎نوروزی و با ترجمه ای از مرجان بخت‎مینو از 18 مرداد‎ماه در فرهنگسرای نیاوران به روی صحنه می‎رود.

 

 

به گزارش روابط عمومی بنیاد آفرینشهای هنری نیاوران،تنسی ویلیامز  نویسنده مشهور آمریکایی و یکی از تاثیرگذارترین نویسندگان معاصر در ادبیات آمریکا محسوب می‌شود. تنسی ویلیامز در دوران فعالیتش در مقام نویسنده در مجموع 25 نمایش‌نامه و دو رمان کوتاه نوشت و در زمان حیاتش جوایز ادبی بسیاری را کسب کرد. وی  جایزه پولیتزر را در سال 1948 به خاطر نمایش‌نامه «اتوبوسی به نام ...» دریافت کرد. تنسی ویلیامز  همچنین در سال۱۹۵۵ بار دیگر  برنده جایزه پولیتزر برای نمایشنامه « گربه روی شیروانی داغ» شد.

در این نمایش «بلانچ دوبوآ» زن زیبا و اهل طبقه مرفه جنوب، پس از آنکه عمارت موروثی خود را از دست میدهد، برای دیدن خواهرش «استلا» به محله پست و ناجوری در نیواورلئان میرود که با برخورد خشن شوهر خواهرش «استنلی» مواجه میشود بعد از آنکه دلباخته دوست شوهر خواهرش «میچ» میشود،  میکوشد تا بر گذشته نه چندان مطلوبش سرپوش بگذارد، اما همه چیز بر ملا شده و «استلا» مجنون میشود و ...

بازیگران این نمایش عبارتند از: آزیتا طالبی، سهیل قنادان، مهزاد توکلی، محمد سلطان پور، فاطمه شمس، اشکان کاظمی، مهتا احمدی، صدرا محمدی، مهدی سرابی و محسن حاج نوروزی

گفتنی است نمایش «اتوبوسی به نام ...» از 18 مرداد همه روزه به جز روزهای شنبه و سه شنبه ساعت 20 در سالن گوشه فرهنگسرای نیاوران به روی صحنه میرود. علاقمندان میتوانند جهت تهیه بلیط به سایت تیوال و یا گیشه فرهنگسرای مراجعه کنند.

۱۵ اَمرداد ۱۳۹۶ ۰۸:۲۹
روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران |