اخبار

نوای گروه موسیقی «هناره»

نوای گروه موسیقی «هناره»
قطعاتی از محمد رضا لطفی و داریوش طلایی توسط گروه موسیقی «هناره»، ویژه بانوان، سه‎شنبه 10 مرداد در فرهنگسرای نیاوران نواخته می شود .

 

 

به گزارش روابط عمومی بنیاد آفرینشهای هنری نیاوران، گروه موسیقی «هناره» در این برنامه به اجرای قطعاتی از موسیقی سنتی ایرانی، و مقامی کردستان میپردازد. بخش فارسی این کنسرت در دستگاه ماهور و با اجرای قطعاتی ساخته داریوش طلایی و محمدرضا لطفی است. تصنیف های قدیمی نیز در این اجرا با تنظیم و رنگ آمیزی جدیدی اجرا میشوند. بخش دوم این اجرا دربرگیرنده قطعات کردی است که در دستگاه شور آغاز می شوند و در میانه مقام گردانی به دستگاه سه گاه داشته و در نهایت در دستگاه شور فرود می آیند.

اعضای گروه موسیقی «هناره»  عبارتند از: مرجان راغب (سرپرست و نوازنده سنتور)، باران رضایی (خواننده)، بهنوش کاظمی(کمانچه)، گلناز خلیلی(تار)، سارا زمردی (تنبک)، صبا ذوالفقاری(دف)، محسن طاهری جم(مدیر اجرایی).

گفتنی است کنسرت گروه موسیقی «هناره» ویژه بانوان 10 مرداد ساعت 21 در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران به روی صحنه میرود. علاقمندان جهت تهیه بلیط میتوانند به سایت تیوال و یا گیشه فرهنگسرا مراجعه کنند.

۹ اَمرداد ۱۳۹۶ ۰۸:۴۹
روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران |