اخبار

«دو‎نوازی ویلن و پیانو» توسط دو نوازنده ایرانی و لهستانی

«دو‎نوازی ویلن و پیانو» توسط دو نوازنده ایرانی و لهستانی
قطعاتی از شوبرت و برامس در کنسرت موسیقی کلاسیک «دو‎نوازی ویلن و پیانو» سه‎شنبه سوم مرداد ساعت 21 در فرهنگسرای نیاوران اجرا می شود .

 

 

به گزارش روابط عمومی بنیاد آفرینشهای هنری نیاوران، در این کنسرت سروش زالی نوازنده پیانو از ایران  و  کاتاژینا فینر نوازنده ویولن از کشور لهستان سه سونات برای ویولن و پیانو op.137 اثر فرانتس شوبرت ، سونات برای ویولن و پیانو شماره 3، op.108 اثر یوهانس برامس را اجرا می کنند .

کاتاژینا فینر لیسانس خود را در رشته‌ی نوازندگی ویلون از “آکادمی موسیقی ملی چایکوفسکی" اوکراین دریافت کرده و تحصیلات تکمیلی اش را تحت نظر پروفسور بوگادار کاتارویچ (B.Kotorovich) ازهمین آکادمی با موفقت به اتمام رسانده است  . وی در ادامه فعالیت های موسیقی خود و در آکادمی موسیقی کراکوف لهستان با کار بر روی رساله‌ی دکترای خود با راهنمایی پروفسور لاپینسکی (Z.Lapinski)در سال ۲۰۱۷ موفق به دریافت مدرک دکتری خود از این آکادمی گردید.

 فینر در سال ۲۰۰۷ برندهی جایزهی نخست مسابقهی موسیقی بینالمللی “هنر قرن بیستم"  در کیف شد. همچنین وی در همان سال توفیق یافت تا با  کوارتت خود دومین جایزهاش را در بخش (chamber music) در “مسابقهی موسیقی بینالمللی ورزلِ" اوکراین بدست آورد.

 اجرا در بخش ویژه فستیوال از کلاسیک تا معاصر در سال ۱۳۸۶  در سالن رودکی و کنسرت "شب های موسیقی کلاسیک"در سال ۱۳۹۴  با همراهی سروش زالی از  اجراهای این دو نوازنده در ایران می باشد

گفتنی است کنسرت موسیقی کلاسیک «دونوازی ویلن و پیانو» 3 مرداد ساعت 21 در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران اجرا میشود. علاقمندان جهت تهیه بلیط میتوانند به سایت ایران کنسرت و یا گیشه فرهنگسرا مراجعه کنند.

۲۷ تیر ۱۳۹۶ ۰۹:۳۸
روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران |