اخبار

رسیتال پیانوی فریدون ناصحی

رسیتال پیانوی فریدون ناصحی
فریدون ناصحی 20 تیر‎ماه ساعت 21 در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران به اجرای برنامه می‎پردازد.

 

 

به گزارش روابط عمومی بنیاد آفرینشهای هنری نیاوران، فریدون ناصحی، نوازنده با سابقه پیانو که در سال های اخیر چندین اجرای موفق را در فرهنگسرای نیاوران و تالار وحدت تاکنون تجربه کرده است در این برنامه به اجرای آثار بزرگان موسیقی کلاسیک جهان میپردازد. این نوازنده در نظر دارد در این کنسرت قطعاتی همچون پولونز شماره 6 از فردریک شوپن، آستوریاس از آلبنیز و راپسودی، تارانتلا و لاکامپانِلا را از فرانتس لیست را اجرا کند.

  لاکامپانِلا (به ایتالیایی La Campanella) به معنی زنگ کوچک است و نامی ‌است که فرانتس لیست به موومان سوم از ویولن کنسرتوی شماره ۲ نیکولو پاگانینی، ویولن‌نواز استثنایی، ایتالیایی داد. وجه تسمیه آن این است که صدای یک زنگ کوچک در سراسر قطعه به گوش می‌رسد و با ویولن همراهی می‌کند.

فرانتس لیست بر اساس این قطعه اتود لاکامپانلای خودرا در سُل‌دیز مینور برای پیانو نوشت و در آن به دو تکنیک پرش دست و نیز تریل برای انگشتان ضعیفتر به طرز اساسی می‌پردازد.

گفتنی است رسیتال پیانو کلاسیک فریدون ناصحی 20 تیرماه ساعت 21 در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران برگزار می‌شود. علاقمندان جهت تهیه بلیط میتوانند به سایت تیوال و یا گیشه فرهنگسرا مراجعه کنند.

۱۸ تیر ۱۳۹۶ ۰۸:۴۲
روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران |