اخبار

دنیل بلیک به نیاوران می آید

دنیل بلیک به  نیاوران می آید
فیلم سینمایی «من، دنیل بلیک» به کارگردانی کن لوچ شنبه 17 تیر ماه ساعت 20 در سینما تک فرهنگسرای نیاوران به نمایش در می‎آید.

 

 

به گزارش روابط عمومی بنیاد آفرینشهای هنری نیاوران، سینما تک این مجموعه در ادامه پخش و تحلیل فیلمهای مطرح دنیا برنامه این هفته خود را به نمایش فیلم «من، دنیل بلیک» اثر کن لوچ، کارگردان انگلیسی اختصاص داده است.

 این فیلمساز به‌ دلیل سبک کارگردانی ناتورالیستی و متأثر از واقع‌گرایی اجتماعی شناخته می‌شود. این فیلم در سال ۲۰۱۶ منتشر شده و نخل طلای جشنواره فیلم کن ۲۰۱۶ را از آن خود کرده است. «من، دنیل بلیک» داستان کارگری است که پس از یک حمله قلبی، توسط پزشکش از کار منع می‌شود و حالا باید از دولت مستمری بیکاری دریافت کند. اما بوروکراسی پیش روی قهرمان فیلم، دریافت این مستمری را تا حد رسیدن به نقطه بی‎‎بازگشت به تأخیر می‌اندازد. دنیل بلیک همچنین در طی ماه‌های بیکاری و بی‌پولی‌اش با مادری جوان که او هم دچار بحران مشابهی است آشنا می‌شود.

گفتنی است سینما تک فرهنگسرای نیاوران در نظر دارد در برنامه تابستانی خود مجموعه متنوعی از فیلم های مطرح را که موفقیت هایی نیز کسب کرده اند به نمایش بگذارد. علاقمندان جهت عضویت در سینما تک فرهنگسرای نیاوران میتواند به سایت تیوال مراجعه کنند.

۱۷ تیر ۱۳۹۶ ۰۹:۴۶
روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران |