اخبار

سیاست ما حمایت همه جانبه از هنرمندان معلول است

سیاست ما حمایت همه جانبه از هنرمندان معلول است
علی مرادخانی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شامگاه شنبه دهم تیرماه با حضور در فرهنگسرای نیاوران از نمایشگاه عکس و آثار چهره‎های ماندگار ایران و نمایشگاه نقاشی سمانه احسانی‎نیا بازدید کرد.

 

 

به گزارش روابط عمومی بنیاد آفرینش های هنری نیاوران در پایان این بازدید که با همراهی سیدعباس سجادی مدیر عامل بنیاد آفرینش های هنری نیاوران همراه بود علی مرادخانی در گفتگویی در خصوص نمایشگاه عکس و آثار چهرههای ماندگار ایران اظهار داشت: در این نمایشگاه یادی از چهره های ماندگار ایران شده است و این اتفاق ارزشمندی است. کار های آقای نصرالله افجه ای، علی اکبر صادقی، محمد  احصائی،  یدالله کابلی، علی  شیرازی و دیگر عزیزان در زمینه هنرهای تجسمی بسیار فاخر و خوب بود. در حوزه های دیگر هنری نیز هنرمندانی ماندگار با آثار ماندگار  داریم و امیدوارم در آینده  و در حوزههای دیگر هچون ویدئو آرت و ... آثار این عزیزان نیز در قالب چنین نمایشگاه هایی به نمایش گذاشته شود.

مرادخانی در ادامه افزود: اگر دستاندرکاران ستاد چهرههای ماندگار درخواستی از ما داشته باشند  همکاری های لازم را  با آنها انجام خواهیم داد چرا که برای ما مهم این است که این اتفاق روی دهد.

وی همچنین در خصوص نمایشگاه هنرمند معلول سمانه احسانی نیا گفت: این که یک نفر توانسته با همه محدودیت ها و تنها با حرکت سر چنین آثاری خلق کند بسیار جالب بود. این کاری است که قطعاً با جدیت و ممارست به دست آمده و این هنرمند می تواند با خلق آثاری از این دست  به جامعه امید بدهد.  

مرادخانی در ادامه صحبت هایش با ذکر این مطلب که بنیاد آفرینشهای هنری نیاوران به هر هنرمند معلولی که اندک بضاعت هنری داشته است در هر موقعیت و جایگاهی  که  لازم بوده است  کمک کرده است تا آن فرد آثاری را در معرض دید عموم قرار دهد خاطر نشان ساخت: سیاست ما در مواجه با هنرمندان معلول جامعه  حمایت همه جانبه از این عزیزان است به شرطی که فرد اندک ذوق هنری داشته باشد و بتوان از ایشان به عنوان هنرمند یاد کرد.

گفتنی است نمایشگاه عکس و آثار چهره های ماندگار ایران تا ١٦ تیرماه  و نمایشگاه نقاشی سمانه احسانی نیا تا ١٣ تیرماه دایر می باشد .علاقمندان جهت بازدید ازهر دو نمایشگاه  می توانند در روزهای عادی از ساعت ١٠ الی ٢١ و در روزهای تعطیل از ساعت ١٤ الی ٢١ به گالری شماره ٢ فرهنگسرای نیاوران مراجعه کنند.

۱۳ تیر ۱۳۹۶ ۰۹:۲۶
روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران |