اخبار

نمایشگاه آثار چهره های ماندگار ایران در نیاوران

نمایشگاه آثار چهره های ماندگار ایران در نیاوران
نمایشگاه آثار چهره های ماندگار ایران توسط ماهنامه چهره های ماندگار و بنیاد آفرینش های هنری نیاوران با عنوان " قاب تجلی" جمعه نهم تیرماه در فرهنگسرای نیاوران برگزار می شود .

 

 

به گزارش روابط عمومی بنیاد آفرینش های هنری نیاوران، در این نمایشگاه آثار هنرمندان نام آشنا و ماندگار در حوزه هنر های تجسمی به نمایش در می آید و در کنار آن همچنین  تصاویری از پرتره تعدادی از 240 شخصیت برگزیده که  در عرصه های علمی، فرهنگی، هنری در خلال این سال ها به عنوان "چهره ماندگار " انتخاب شده اند نیز به روی دیوار خواهد رفت 

دکتر محمود اسعدی دبیر این نمایشگاه در گفتگویی هدف از برگزاری این نمایشگاه را تداوم حرکت و جریان اصیل و اساسی انتخاب چهره ماندگار در کشور دانست و خاطر نشان کرد: پس از  پیروزی انقلاب اسلامی بهترین شخصیت های صاحب رای در حوزه های علمی، فرهنگی و هنری به عنوان چهره ماندگار  معرفی شدند. ما این افتخار داشته ایم تا این شخصیت های برجسته و نخبه رادر عرصه های مختلف  شناسایی و جامعه خصوصا نسل جوان را با آنها بیش از پیش  آشنا کنیم .

وی ادامه داد : در این نمایشگاه عکس های پرتره چهره های ماندگاری که  فرصت کافی جهت عکاسی حرفه ای  از آنها فراهم شده است  به نمایش درخواهد آمد. در کنار آن آثار نقاشی، خوشنویسی و نقاشیخط چهره های ماندگار هنرهای تجسمی چون استاد محمود فرشچیان، استاد محمد احصایی،  استاد غلامحسین امیرخانی، استاد نصرالله افجه ای، استاد جلیل رسولی، استاد یدالله کابلی، استاد کیخسرو خروش، استاد محمدحسین حلیمی، استاد محمد سلحشور، استاد عباس اخوین، استاد علی اکیر صادقی، استاد حبیب الله آیت اللهی، استاد عبدالصمد حاج صمدی به همراه برخی دیگر از بزرگان هنر نیز در معرض دید عموم قرار می گیرد.  همچنین دو کتاب عکس چهره های ماندگار و کاشی های اسلیمی چهره های ماندگار ارائه خواهد شد.

وی در پایان صحبت هایش با انتقاد از سو استفاده هایی که برخی از این برند ملی می کنند اظهار داشت: متاسفانه برخی شرکت ها افرادی را حتی با پرداخت مبالغی سعی دارند به عنوان چهره ماندگار معرفی کنند . از این رو می توان گفت یکی دیگر از اهداف ما در برگزاری این نمایشگاه  معرفی چهره های ماندگار واقعی است  و تلاش می کنیم تا در خلال برگزاری نمایشگاه آثار این عزیزان که به صورت کتاب چاپ شده است نیز به نمایش گذاشته شود.

آیین افتتاحیه نمایشگاه آثار چهره های ماندگار ایران جمعه نهم تیرماه ساعت 18 و با حضور جمعی از چهر های نام آشنا و ماندگار کشور در گالری شماره یک فرهنگسرای نیاوران برگزار می شود.

گفتنی است این نمایشگاه تا 16 تیرماه دایر می باشد و علاقمندان جهت بازدید از آن می توانند در روزهای عادی از ساعت ١٠ الی ٢١ و در روزهای تعطیل از ساعت ١٤ الی ٢١ به گالری شماره ١ فرهنگسرای نیاوران مراجعه کنند.

۳ تیر ۱۳۹۶ ۰۸:۳۶
روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران |