اخبار

نمایش فیلم «آبادانی ها» در سینما تک نیاوران

نمایش فیلم «آبادانی ها» در سینما تک نیاوران
فیلم «آبادانی ها» ساخته کیانوش عیاری و برنده جایزه پلنگ نقره‌ای جشنواره بین‌المللی فیلم لوکارنو شنبه 6 خرداد ساعت 20 در سینما تک فرهنگسرای نیاوران به نمایش در می آید.

 

 

به گزارش روابط عمومی بنیاد آفرینش های هنری نیاوران، در این فیلم که محصول سال 1371 است اتومبیل یک مهاجر جنگی مقیم تهران به سرقت برده می‌شود. او همراه پسرش جستجویی ناامید کننده را برای یافتن تنها دارائیش آغاز می‌کنند. در این بین او با مردی آشنا می‌شود به اقتضای حرفه اش می‌تواند وی را در ردیابی اتومبیل مسروقه کمک کند.

 طی این جستجو «برنا» پسر مرد نیز در پی یافتن عینک گمشده اش است. جستجوی همزمان پدر و پسر مسایلی را ایجاد می‌کند…. در این فیلم بازیگرانی چون  سعید پورصمیمی، بهروز رضوی، سعید شیخ¬زاده، باقر صحرارودی و ... ایفای نقش می¬کنند.

کیانوش عیاری  زاده ۲۳ اردیبهشت ۱۳۳۰  نویسنده و کارگردان نام آشنای  ایرانی است . وی  برای فیلم آبادانی‌ها در سال ۱۹۹۴ برنده جایزه پلنگ نقره‌ای جشنواره بین‌المللی فیلم لوکارنو شد

گفتنی است سینماتک نیاوران به منظور معرفی فیلم های مطرح تاریخ سینمای ایران، به نمایش و تحلیل این فیلم ها می پردازد. علاقمندان به حوزه فیلم و سینما برای رزرو و عضویت می توانند به سایت تیوال مراجعه نمایند.

۶ خرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۲۹
روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران |