اخبار

کنسرت متفاوت گروه موسیقی نیوش در نیاوران

کنسرت متفاوت گروه موسیقی نیوش در نیاوران
کنسرت گروه موسیقی نیوش با تنظیمی متفاوت به خوانندگی سروش قهرمانلو جمعه 8 اردیبهشت ماه ساعت 21 در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران برگزار می شود .

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی بنیاد آفرینش های هنری  نیاوران گروه موسیقی نیوش پس از انتشار اولین آلبوم موسیقی  با عنوان " کینه" در زمستان 94 و برگزاری اولین کنسرت خود در بهمن ماه سال گذشته که با استقبال بسیاری از سوی علاقمندان به موسیقی تلفیقی و راک مواجه شد قصد دارد این بار با تنظیمی متفاوت وجدید به استقبال مخاطبینش برود .

کیکاووس مختاری نوازنده ی پیانو و سینتی سایزر،  رهبر ارکستر و تنظیم کننده گروه موسیقی نیوش در گفتگویی با اشاره به این مطلب که استفاده از هارمونی در مقابل ملودی که ربع پرده دارد کار بسیار پیچیده  ایست اظهار داشت : سعی شده است در تنظیم هایی که انجام داده ایم نت هایی را از آکورد حذف کنیم و این کار در موسیقی غربی کاملا پذیرفته شده است .مثلا جاهایی که سه تار ربع پرده می زند ما در هارمونی ان ها را حذف می کنیم.

وی با اشاره به صدای قلم نی در کنسرت قبلی گروه نیوش گفت :تلاش می کنیم تا بتوانیم از صدای قلم نی به صدا نت موسیقی برسیم تا بتوانیم استفاده جامع تری از صوت قلم های مختلف ایرانی داشته باشیم.

گروه موسیقی نیوش از سال 88 فعالیت های حرفه ای خود را آغاز نمود . این گروه تلاش می کند تا با ارائه بیانی نو و استفاده از ریتم های کمتر استفاده شده و تجربهرنگ بندی های مختلف در سازبندی ارکستر و همچنین با بکارگیری ساز های ایرانی و الکترونیک تلفیقی میان موسیقی ایرانی با موسیقی راک ایجاد کند . نیوش درساخت آثار ش در کنار اشعار مولانا از شعر شاعران معاصر همچون عماد خراسانی ، گروس عبدالملکیان ،حافظ ایمانی و ... استفاده کرده است.

آرش قهرمانلو (خطاط و سرپرست گروه) ، سروش قهرمانلو (خواننده و نوازنده سه‌تار و سه‌تار افکت) ، کیکاووس مختاری (رهبر ارکستر ، تنظیم‌کننده ، نوازنده پیانو وسینتی سایزر) ، اعضای اصلی گروه موسیقی نیوش را تشکیل می‌دهند. و دیگر سازها با نوازندگی اعضای مهمان خواهد بود . علاقمندان جهت تهیه بلیط این برنامه میتوانند به سایت ایران کنسرت مراجعه نمایند.

 

۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۳:۰۹