اخبار

رونمایی از کتاب " شعر یا موسیقی "

رونمایی از کتاب " شعر یا موسیقی "
آئین رونمایی از کتاب " شعر یا موسیقی "( تننای شعر سپید ) نوشته مهدی آذرسینا با حضور جمعی از اصحاب فرهنگ و هنر سه شنبه پنجم اردیبهشت ماه در فرهنگسرای نیاوران برگزار می شود .

 

 

به گزارش روابط عمومی بنیادآفرینش های هنری نیاوران  کتاب " تَنَنایِ شعر سپید"  توسط انتشارات سروش به چاپ رسیده است . درون مایۀ واژه های کتاب در جستجوی موهبت فهم وزن در شعر و موسیقی است .همچنین این کتاب  در مقابلۀ چگونگی چینش هجاها در شعر و کلام و برش های زمانی نغمه ها در موسیقی می باشد

مهدی آذرسینا، آهنگساز ، کمانچه نواز و ردیف دان یکم شهریور 1325 در زنجان به دنیا آمد. از تالیفات او می توان به کتاب شیوه کمانچه نوازی برای چهار دوره در یک مجلد (انتشارات سروش)، کتاب آثاری از استاد بهاری به همراه آلبوم کمانچه نوازی  (انتشارات سروش)، کتاب ردیف موسیقی ایران روایت برومند (انتشارات سروش) و اجرای ردیف با کمانچه و مقاله های متعدد در موسیقی  و همچنین کتاب دو جلدی با نام از« متد ارف تا چهارگاه» اشاره کرد.

گفتنی است در این مراسم شهرام ناظری خواننده و آهنگ‌ساز، علی اکبر شکارچی موسیقی دان و نوازنده کمانچه، سهیل محمودی شاعر و نویسنده،  هومان اسعدی موسیقی دان و سید عباس سجادی شاعر و مدیر عامل بنیاد آفرینش های هنری نیاوران سخنرانی خواهند کرد.

آئین رونمایی از کتاب " شعر یا موسیقی "( تننای شعر سپید ) سه شنبه پنجم اردیبهشت ماه ساعت 15  و همزمان با  مبعث پیامیر اعظم در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران برگزار می شود. حضور کلیه علاقمندان در این برنامه آزاد می باشد.

۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۰:۵۸
روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران |