اخبار

نوا نمایش «دنیا پیره‌مرد است» ویژه بانوان در فرهنگسرای نیاوران

نوا نمایش «دنیا پیره‌مرد است» ویژه بانوان در فرهنگسرای نیاوران
در روز‌های پایانی پاییز و مصادف با ایام فاطمیه، نوانمایش «دنیا پیره‌مرد است» به تهیه‌کنندگی گروه فرهنگی هنری ریاحین، با همکاری فرهنگسرای نیاوران و صندوق اعتباری هنر در سالن خلیج فارس به روی صحنه می‌رود.

به گزارش روابط‌ عمومی فرهنگسرای نیاوران، نوا نمایش «دنیا پیره‌مرد است» به کارگردانی «ثمین علما» و نویسندگی «یاسین حجازی» از 20 تا 28 آذر ماه در سالن خلیج فارس این مجموعه ویژه بانوان  اجرا می‌شود.

متن این نمایشنامه اثری متفاوت از یاسین حجازی است. حجازی که آثاری چون «معمای مطربان پریشان» و «صورت‌های تاریک» را در کارنامه‌ی خود دارد، این بار به سراغ روایتی جدید رفته است. در این روایت «بانویی خادمه‌اش را فرستاده تا خبری را ببرد و برگردد ولی او حین برگشت، مسیر خانه‌ی بانویش را گم کرده و حال به دنبال راهی برای بازگشت است. در جست و جوی راه بازگشت، با زدن در خانه‌های بسیار، قصه‌ی هر خانه را می‌شنود و با کسانی رو به رو می‌شود که اسامی‌شان در بین اوراق تاریخ با بانویش اشتباه گرفته شده است.»

نوای این اثر نیز توسط گروه فرهنگی هنری آیه ساخته و اجرا می‌شود.

گفتنی است گروه فرهنگی هنری ریاحین پیش از این «شیشه‌های شهر سنگی» و «میراث یغمازده» را به روی صحنه برده‌ است.

نوا نمایش «دنیا پیره‌مرد است» از بیستم تا بیست و هشتم آذر ماه هر روز در دو سانس در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران به روی صحنه خواهد رفت. علاقه‌مندان می‌توانند بلیت آن را از سامانه تیوال به نشانی www.tiwall.com  تهیه کنند.

 

۱۴ آذر ۱۴۰۲ ۰۹:۱۱
روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران |