اخبار

اجرای 35 خواننده سوئدی در نیاوران

اجرای 35 خواننده سوئدی در نیاوران
کنسرت «سفر آوازی ایران و سوئد» به رهبری پروفسور اریک وستبرگ شنبه 26 فروردین ماه در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران برگزار می شود.

 

 

به گزارش روابط عمومی بنیاد آفرینش های هنری نیاوران، در ادامه سلسله رویدادهای «سفرهای آوازی» و با هدف تبادل هنری و فرهنگی گروه‌های کرال ایران و سایر کشورهای دنیا، گروه کر مجلسی ایران و سوئد  به رهبری اریک وستبرگ و با حضور 35 خواننده کر در فرهنگسرای نیاوران به روی صحنه می رود.

عادله  زمانی مدیر برگزاری  این برنامه در گفتگویی با اشاره به کلیت برنامه اظهار داشت  : این برنامه صرفا یک کنسرت موسیقی  نیست بلکه گروه کر مجلسی «سفر آوازی ایران و سوئد»   با اجرای آثار موسیقی فولکلور سوئدی به معرفی فرهنگ کشور سوئد می پردازد

وی در ادامه افزود :  برگزاری چنین برنامه هایی می تواند مخاطبان ایرانی را با اتفاقات اوازی جهان به خوبی آشنا کند . عمده فعالیت های موسیقی  خواننده  و یا سولیست محور است.  اما در برنامه هایی از این دست  فعالیت های گروهی بیشتر مورد توجه است و ما نیاز به الگوهای موفق در در این زمینه  داریم . در واقع در چنین  برنامه هایی همه اقشار جامعه  می توانند  مخاطب آن باشند.از این رو حضور گروه های بین المللی از این دست برای گروه هایی که در داخل کشور فعالیت می کنند می تواند به نوعی الگو  باشد.

زمانی  با اشاره به کنسرت سفر های اوازی ایران و المان که در شهریور ماه 95 برگزار شد خاطر نشان کرد :  سرپرست گروه کر سوئدی  اریک وستبرگ  ابراز تمایل بسیاری داشتند تا در ایران حضور پیدا کنند . از این رو و با حمایت های سفارت سوئد و همچنین حمایت های دفتر موسیقی توانستیم این برنامه را به مرحله اجرا برسانیم .

گفتنی است اریک وستبرگ، متولد 1334، فارغ التحصیل رشته رهبری کرال زیر نظر پروفسور اریک اریکسون در کالج رویال موسیقی در استلکهلم می باشد وی علاوه بر  رهبری گروه های متعدد کر ،بنیان گزار  پروژه "آواز کرال برای صلح و عدالت" را نیز بر عهده داشته است.  این پروژه با حمایت دبیر کل وقت سازمان ملل کوفی عنان انجام شد و در جشن هزارانه سال 2000 با 8هزار خواننده از 56 کشور دنیا برگزار شد

در کنسرت  «سفر آوازی ایران و سوئد» اجرا   به صورت موسیقی بدون ساز، آکااپلا انجام خواهد شد. در این گونه  اجرا حنجره انسان تولید اصوات سازی را بر عهده دارد.

کنسرت «سفر آوازی ایران و سوئد» شنبه 26 فروردین ماه ساعت 21 در فرهنگسرای نیاوران برگزار می شود . علاقمندان جهت تهیه بلیط می توانند به سایت تیوال و یا گیشه فرهنگسرا مراجعه نمایند.

۲۱ فروردین ۱۳۹۶ ۰۹:۵۴
روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران |