اخبار

رونمایی از پوئم سمفونی " تختی" در نیاوران

رونمایی از پوئم سمفونی " تختی" در نیاوران
آیین رونمایی از پوئم سمفونی " تختی" عصر شنبه هفتم اسفندماه با حضور جمعی از اهالی فرهنگ و هنر همچنین پیشکسوتان و چهره های صاحب نام ورزشی در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران برگزار می شود.

 

 

به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران پوئم سمفونی " تختی" ساخته "پوریا خادم" اثری است که در چهار قسمت بر اساس ابعاد مختلف زندگی "جهان پهلوان تختی"ساخته شده است . قسمت اول این پوئم سمفونی در واقع  در مورد "جهان پهلوان تختی"  به عنوان یک اسطوره پهلوانی است.

قسمت دوم در مورد "غلامرضا تختی" بعنوان یک قهرمان بزرگ کشتی در جهان و قدرت فنی و بدنی  همچنین  زوراوری این شخصیت ملی است و قسمت سوم راجع به ویژگی های شخصیتی " پهلوان تختی" و ارتباط عمیق و عاطفی این قهرمان  بزرگ با مردم است که از تختی یک پهلوان می سازد. اما قسمت چهارم مرگ "جهان پهلوان تختی" و مرثیه ای برای وی را روایت می کند.

این اثر توسط ارکستر فیلارمونیک پراگ که یکی از بیست ارکستر برتر حال حاضر جهان است  به رهبری استاد "علی رهبری" و به خوانندگی "محمد معتمدی " اجرا و ضبط شده است.

این اثر در استودیو "اسمچکی"  با مدیریت اجرایی "آقای باربد بیات"  ضبط گردیده ،  همچنین در این ضبط چند تن از هنرمندان برجسته ایرانی هم با ارکستر فیلارمونیک پراگ همکاری داشته اند.

گفتنی است آیین رونمایی از پوئم سمفونی " تختی" عصر شنبه هفتم اسفندماه  از ساعت 18:30 در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران برگزار می شود و حضور عموم علاقمندان در این برنامه آزاد است.

۱ اسفند ۱۳۹۵ ۰۸:۵۵
روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران |