اخبار

افتتاح نمایشگاه چه دانم های بسیار

افتتاح نمایشگاه چه دانم های بسیار
نمایشگاه انفرادی نقاشی خط چه دانم های بسیار عصر جمعه 15 بهمن ماه با حضور جمعی از اهالی فرهنگ و هنر و اساتید خوشنویسی در فرهنگسرای نیاوران افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد آفرینش های هنری نیاوران، گالری شماره دوی فرهنگسرای نیاوران در نمایشگاهی با عنوان "چه دانم های بسیار " میزبان 17 اثر منتخب نقاشی خط  فاطمه حسنی است که این آثار برای اولین بار به نمایش در آمده است.این آثار که بصورت نقاشی خط اکرولیک و ترکیب مواد  رنگ و روغن هستند آثاری انتزاعی با دست مایه هنرمدرن به شمار رود. دراین نمایشگاه نقاشی خط بیش از 25 اثر درابعاد ٧٠در١٠٠ ، 25در6٠ و2متر در140 درمعرض دید علاقمندان قرار گرفت.

فاطمه حسنی درخصوص این نمایشگاه عنوان داشت:چرا ما گاهاً ترانه ها و یا اواز و موسیقی را به زبان های دیگر را میشنویم  و از آن لذت می بریم، بدون اینکه معنی و مفهوم آن را بدانیم ؟ تاثیر فرم  مهم تر است یا معنا ؟  بسیاری از این دست پرسش ها باید وجود داشته باشد تا حرکتی و تفکری زاییده شود. با توجه به اینکه بیست و چند سال با خوشنویسی زندگی کردم ، قدرت خارق العاده  حروف و کلمات را دریافتم  که بخشی در صورت و بخشی در معنی نهفته است .

وی درادامه افزود:اینها پیوسته و توام با هم هستند،  زیبایی خیره کننده ترکیبات نستعلیق با کرسی استوار وتناسبات دقیق و قوت و ضعف ها ی به جا ،دورها و سطح ها ی بی نظیر ، صعودها و نزول های آسمانی و زمینی، به کمک هنرمند ی که به صفا و شان رسیده  قابلیت این را دارد که بتواند در قالب های متفاوت تری با مخاطب خودش فراتر از معنای لفظی، ارتباط حسی و عمیق تری برقرار کند.

این هنرمند خوشنویس درادامه گفت:قالب های  نقاشی خط به شیوه های متفاوتی قابل اجرا و ارایه هست. دراین شیوه  با وفاداری به فرم ها در خوشنویسی ، بخصوص نستعلیق سعی شده شیوه ی دیگری ارایه شود.امیدوارم در طول زمان نیز بتواند جایگاه خودش را حفظ کند.

فاطمه حسنی متولد شاهرود می باشد،وی نزداساتیدی چون محمد تقی صفانیا، علی شیرازی ، غلامحسین امیر خانی ، مهدی فلاح و دکتر مهدی قان بیکی خوشنویسی را فرا گرفته است  و ازسال 1370 تا 1390 مدرس رسمی انجمن خوشنویسان ایران  بود. وی در جشنواره خوشنویسی بزرگداشت "میر عماد" در استانبول و همچنین در نمایشگاه "حلیه" در ترکیه آثار خودش را ارائه داده است. این هنرمند طراحی نوشتار جلد کتاب شاهرود قاره کوچک را نیز به عهده داشته است.

گفتنی است نمایشگاه نقاشی خط "چه دانم های بسیار" ازپانزدهم  بهمن ماه لغایت بیست و سوم بهمن در فرهنگسرای نیاوران برپا است. ساعت  بازدید برای علاقمندان ازساعت ١٠ الی 20 درایام هفته و جمعه‌ها نیزاز ساعت ١٤ تا ٢0 می باشد

 

۱۶ بهمن ۱۳۹۵ ۱۵:۰۶
روابط عمومی بنیاد آفرینش های هنری نیاوران |