اخبار

از رباعیات ایرانی تا های کوی ژاپنی

از رباعیات ایرانی تا های کوی ژاپنی
ویژه برنامه روز فرهنگی ژاپن با همکاری سفارت ژاپن در تهران و بنیاد آفرینش های هنری نیاوران، عصر یکشنبه دهم بهمن ماه در گالری اصلی فرهنگسرای نیاوران برگزار شد.

 

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی بنیاد آفرینش های هنری نیاوران ، روزفرهنگی ژاپن بارویکرد آشنایی علاقمندان ایرانی با فرهنگ و هنر اصیل ژاپن با همکاری موسسه "سومیتومو " در فرهنگسرای نیاوران تهران برگزار گردید .

این برنامه با حضور شخصیت های فرهنگی وهنری و میهمانان رسمی و دیپلمات های مدعو همچنین عموم علاقمندان درگالری اصلی فرهنگسرای نیاوران آغاز شد.

اولین سخنران این برنامه هیرویاسو کوبایاشی، سفیر ژاپن در تهران ضمن خیر مقدم و سپاسگزاری به حضارعلاقمند و پرشورایرانی که دراین برنامه  شرکت داشتند بیان داشت:امروزکه روز ژاپن نام دارد ما با همکاری شرکت سومیتومو در فرهنگسرای نیاوران ،به معرفی فرهنگ سنتی ژاپن خواهیم پرداخت.

وی با گفتن اینکه بسیاری از مردم ایران علاقمند به آشنایی با فرهنگ ژاپن هستند اظهارداشت:امروزعلاوه برمراسم چای و پوشیدن کیمونو برنامه های متنوع دیگری تدارک دیده شده  تا حضار محترم با فرهنگ ژاپن از نزدیک آشنا شوند و آن را لمس نمایند.

در ادامه آقای ایشی دا رئیس بخش خاورمیانه شرکت سومیتومو نیز طی سخنانی اظهارداشت :شرکت سومیتومو، یکی از شرکت های بازرگانی بزرگ  ژاپن است که دفتر اصلی آن در شهر توکیو می باشد و در67 کشور دنیا شعبه فعال دارد  ودارای 62 هزار کارمند شاغل می باشد.دفتراین شرکت درسال 1350 به طور مستقل درایران شروع بکار کرده است. بازارایران برای این شرکت بازار ارزشمندی است و شرکت سومیتومو تمام تلاش خود را انجام می دهد تا فعالیت خودش را به بهترین شکل در ایران ادامه بدهد.

وی ضمن بیان اینکه کشورایران دارای فرهنگ غنی و تاریخ قدیمی است ومن تحت تأثیرآن قرارگرفتم گفت:درروزفرهنگی ژاپن خواستیم مردم ایران درحد کمی با فرهنگ ژاپن آشنا شوند.زیرا بسیار مهم است که روابط صمیمانه وصادقانه  که بین دوکشورایران و ژاپن وجود دارد،عمیق تر شود ،تا بتوانیم روابط بهتر ی با ایران داشته باشیم .

در ادامه برنامه سید عباس سجادی مدیرعامل بنیاد آفرینش های هنری نیاوران نیز طی سخنانی اظهارداشت:خوشبختانه مردم ایران از مردم کشور ژاپن خاطرات خوبی دارند. ارتباطات فرهنگی دو کشور به صده های پیشین برمی گردد و از نظر فرهنگی دو کشور خیلی به هم نزدیک هستند ،به ویژه درحوزه ادبیات شاعران ما رباعیات و دوبیتی ها را با های کوی ژاپنی مقایسه می کنند.

وی درادامه اظهارامیدواری کرد که سفارت ژاپن فرصتی را برای هنرمندان ایرانی درکشور ژاپن فراهم نماید تا بتوان فرهنگ اصیل ایرانی را طی برنامه هایی در ژاپن به مردم این کشور معرفی کرد.

برنامه روز فرهنگی ژاپن از ساعت 15 با حضور کودکان و نوجوانان ایرانی و ژاپنی  و با اجرای گروه سرود و موسیقی 19کودک  مدرسه  ژاپنی تهران آغاز شد. نمایش تصاویری از زیبایی های کشورژاپن ، نمایش پوشیدن کیمونو،نمایش مراسم چای ژاپنی ،نمایش فرهنگ دوران سامورایی ،خوشنویسی ژاپنی همراه با نمایش هنرهای رزمی ژاپنی درفضای باز فرهنگسرای نیاوران ازدیگر برنامه های این روز فرهنگی بود که با استقبال چشمگیر علاقمندان مواجه گردید.

۱۱ بهمن ۱۳۹۵ ۱۱:۰۶
روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید